RockShock

Internetový rockový magazin

Videoklip Masquerade písničkářky Niky ztvárňuje přetvářku ve společnosti i vztazích

Text: Anna Mašátová

První videoklip s názvem Masquerade z uhrančivého debutu Flesh & Soul vydává písničkářka a skladatelka NIKA.

Studentka Janáčkovy konzervatoře v oboru skladba ve své tvorbě osobitě zpracovává žánry jako jazz, pop, folk i alternativa. V textu Masquerade se vyrovnává s vyumělkovaností světa kolem nás a falešným zdáním dokonalosti i přes jasně viditelnou realitu.

„V Masquerade vyprávím o přetvářce ve společnosti i v osobních vztazích. O věcech, kterých jsou lidé schopni, jen aby se druhému zavděčili – byť jim to může být proti srsti. Tahleta maškaráda se našimi životy prolíná a málokdy se bez ní obejdeme,“ říká ke skladbě její autorka a interpretka Veronika Boráková aka Nika.

Scénáře se Nika ujala spolu s filmařem Prokopem Steinerem, sama ve videoklipu vystupuje v roli vypravěčky, na scéně se objevují také tanečníci z Tanečního studia Emotion.

„Natáčeli jsme poslední listopadový víkend. Byla zima, na šaty, pobíhání po lesích Máchova kraje a v nevytápěné Kapli svatého Ducha v Liběchově naprosto ideální,“ dodává ke vzniku klipu s úsměvem Nika.

Album Flesh & Soul vyšlo v březnu tohoto roku. Vyzrálý počin vznikal několik let, věnuje se bolestivým tématům od manipulace, přetvářky po fyzické a psychické násilí. Nika hraje od čtyř let na klavír, první skladby začala psát v šesti letech, ovlivnil ji rock, syntézy jazzu i klasická hudba.

Nika vystoupí se svou doprovodnou kapelou ve složení klavírista Pavel Duda, bubeník Jonáš Bjolek a baskytarista Nicolas Gatto 20. dubna v ostravském KD Poklad.

Multilink alba – www.linktr.ee/nikasongwriter

Související odkazy:
www.nikasongwriter.bandcamp.com/releases
www.facebook.com/nikasongwriter


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 723

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *