RockShock

Internetový rockový magazin

Norský fenomén opět v ČR! Wardruna dorazí se svou výjimečnou show v srpnu do Lokte

Text: Zdena Selingerová

Projekt WARDRUNA vzešel z metalové scény v roce 2003 a věnuje se především ztvárnění starověkých severských tradic v kontextu současné doby. V epických skladbách vystavěných na pohlcujících melodiích, sborových hlasech, zvukomalebnosti neznámých jazyků, drone music a bubnování se zrcadlí dávné tradice. Mnoho z nich otvírá univerzální témata o komunikaci člověka s přírodou a vesmírem. Wardruna hraje také na historické hudební nástroje, jako je kraviklyra, tagelharpa nebo kozí rohy.

Tento neofolkový projekt svou unikátní tvorbou a vystupováním vzbuzuje u fanoušků dlouhodobě obrovský zájem. V České republice nehrají Norové poprvé, své samostatné koncerty konané v pražské Lucerně a dva v Divadle Hybernia bleskově vyprodali.

Poslední album Kvitravn se dočkalo velkého úspěchu jak u kritiků, tak u fanoušků. Wardruna na něj navazuje letním turné po výjimečných místech Evropy, v rámci kterého skupina zahraje ve středu 2. 8. 2023 pod širým nebem v amfiteátru v Lokti. Tento unikátní prostor u řeky se totiž pyšní přímým výhledem na místní středověký hrad, což jistě dodá tomuto vystoupení na patřičné atmosféře.

Prodej vstupenek od 1490 Kč byl zahájen v pátek 9. 12. v předprodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal. Koncert přináší Charmenko CZ.

FB událost – www.facebook.com/events/808376430226144

Související odkazy:
www.facebook.com/wardruna
www.instagram.com/wardruna
www.wardruna.com


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 603

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *