RockShock

Internetový rockový magazin

Tenacious D se příští rok představí českým fanouškům

Text: Echopromotion

Jack Black a Kyle Gass, jinak známí jako rockové ikony TENACIOUS D,se vydávají na evropskou tour, v rámci které se 4. června 2023 poprvé představí českým fanouškům v pražském Foru Karlín.

Jejich živé vystoupení je energická, riffy nabitá rocková horská dráha plná zábavy, která na nadcházejícím turné vezme fanoušky na cestu jejich vzrušujícím katalogem klasických hitů. Vstupenky jsou v prodeji od pátku 16. listopadu od 10.00 hodin prostřednictvím webu Live Nation.

Tenacious D mají za sebou několik rušných měsíců, kdy vydali směs písní z rockového muzikálu Tommy od The Who na podporu kampaně Everytown For Gun Safety, dále uvedli v USA na trh vlastní tyčinky s vlákny Fibre DʼLish a dělají to, co mají nejraději – vyrazili na řadu vyprodaných koncertů po USA.

O skupině Tenacious D
Tenacious D měli na HBO varietní seriál, který se vysílal v roce 1999, na podzim roku 2001 vydali platinou oceněné eponymní album. Duo dokončilo svůj první společný celovečerní film – Tenacious D In The Pick Of Destiny – pro New Line Cinema, který byl uveden v listopadu 2006 a sklidil velký ohlas kritiky. V roce 2012 následovalo album Rize Of The Fenix, které získalo nominaci na Grammy za ‘Nejlepší komediální album‘. V roce 2013 Black a Gass založili a pořádali Festival Supreme, hudební a komediální festival v Los Angeles v Kalifornii. Během prvních čtyř ročníků se na něm představili například Adam Sandler, Sarah Silverman, Flight Of The Conchords, ʼWeird Alʼ Yankovic, Patton Oswalt, Eric Andre, Amy Poehler, Workaholics a mnoho dalších. V roce 2014 získali cenu Grammy v kategorii ‘Nejlepší metalový výkon‘ za coververzi skladby The Last In Line od Ronnieho Jamese Dia. Dne 2. listopadu 2018 vypustili Tenacious D animovaný film Tenacious D In Post-Apocalypto, kde každý záběr ručně nakreslil Black a každou postavu namluvili Black a Gass. Současně s filmem kapela vydala také album Post-Apocalypto. V září 2020 – s velkým nadšením – vydali Tenacious D závěrečný díl univerza Post-Apocalypto: The Graphic Novel.

V roce 2022 a dalších letech budou Tenacious D pokračovat ve své snaze šířit poselství rock’n‘rollu po celém světě a pevně si udržet titul jedné z nejlepších rockových kapel na světě. Navždy!

Cena vstupenky 1490 Kč. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketmaster.

Související odkazy:
www.tenaciousd.com
www.livenation.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 913

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *