RockShock

Internetový rockový magazin

Ramchat bude tento piatok krstiť album Krveľ a zverejnil aj novú pieseň Mord

Text: Pavel ‘Hirax‘ Baričák

Pagan/black/deathmetalový RAMCHAT už tento piatok 18. 11. pokrstí vo vrútockom RC Mlyne svoj nový album Krveľ. Rovnako tak v ten istý večer pokrstí svoju prvotinu Castellum aj žilinská mystic/black/heavymetalová WARNA. Obom kapelám bude robiť spoločnosť blackmetalový SORGOTH a pagan/heavymetalová POLUDNICA.

A čo vlastne znamená slovo Krveľ? Na to odpovedal ‘Hirax‘, kapelník martinských Ramchat: „Krveľ je označenie kameňa, tmavozeleného chalcedónu s jemnými červenými fliačikmi. Odborne ho volajú heliotrop. Jedna slovenská heavymetalová kapela ho už použila pre svoj názov – Hematit. Ale krveľ znie lepšie. Tento nerast dodáva silu, vitalitu a sebadôveru. Naši predkovia ho nosili aj na posilňovanie intuície…“

Ramchat tesne pred krstom stihol ešte zverejniť lyric video klip k piesni Mord. „Niet peňazí na drahé klipy, a tak sme sa rozhodli pre lyric video ako poslednú prezentáciu chystaného albumu Krveľ, lebo album vyjde 18. 11. Pieseň Mord je príbehová skladba, kde som sa textovo pohral so starým známym motívom, kedy človek uzavrie s démonmi zmluvu, len aby dosiahol toho svojho. V tomto prípade sa jedná o pomstu za svojho syna,“ prezradil ‘Hirax‘.

Súvisiace odkazy:
www.facebook.com/ramchatband
www.facebook.com/events/656467545692060


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 680

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *