RockShock

Internetový rockový magazin

Thom Artway – K pouličním umělcům je nejvíce přátelská Melbourne

Text: Iva Pavlousková

Český muzikant THOM ARTWAY, vlastním jménem Tomáš Maček, v rámci Music Studia Live Frekvence 1 zahrál jednak svoje vlastní hity, ale i ty převzaté od jiných umělců. Během rozhovoru s moderátory Lubkou Ponížilovou a Mírou Michálkem se rozhovořil o svých začátcích pouličního umělce, nejlepším letošním koncertu a také o svých plánech.

„Strašně jsem se styděl; abych mohl na ulici zpívat, musel jsem si lupnout trochu vína,“ zavzpomínal na své úplně první pouliční vystoupení Thom Artway. Dneska už vyráží do ulic hrát jenom jednou ročně, bere to spíš jako výlet než hudební vystoupení. Ze zpívání v češtině měl dlouhá léta strach, původně hrál jenom anglické songy, se kterými objížděl celý svět. K pouličním umělcům je podle jeho zkušeností nejvíce přátelská australská Melbourne. Vybrané peníze za vystoupení mu někdo sebral pouze jednou, stalo se to v Praze na Václavském náměstí. Naštěstí ale dotyčného dohnal a získal svoji odměnu zpět. Přiznal se, že byl tak naštvaný, že zloděje okamžitě srazil k zemi.

V rámci Music Studia Live Frekvence 1 bývá zvykem, že host zahraje vedle své tvorby i skladbu někoho jiného. Většina se toho zalekne, což není případ Thoma Artwaye. Ten naopak řekl: „Jsem rád, že si mohu nějaký cover zahrát. Protože jsem začínal na ulici, tam jsem v podstatě hrál jenom covery.“ Nejdříve zahrál Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě od Václava Neckáře, pak ještě přidal Falling od Harryho Stylese. Během svého vystoupení zahrál do éteru Frekvence 1 živě i novinku Ani jeden den, ke které natočil veselý a zamilovaný videoklip. Samozřejmě nemohl chybět jeho největší hit I Have No Inspiration.

Nejvíce si letos Thom Artway užil vystoupení na srpnovém Paráda festu Frekvence 1. Během něj se odvázal tak, že se odvážně vrhnul mezi fanoušky, čímž jim udělal obrovskou radost. Na závěr návštěvy na Frekvenci 1 prozradil, co chystá v nejbližší době. Ještě před Vánoci by chtěl vydat nový song, ideálně koncem listopadu. Tento měsíc ho čekají rovněž dva větší koncerty, v Praze a v rodných Vlachovicích.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 605

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *