RockShock

Internetový rockový magazin

Karlovarský Top RoofTop fest posedmé s hudbou, dílnami i performancemi

Text: Ricardo Delfino

Sedmý ročník karlovarského multižánrového festivalu Top RoofTop láká návštěvníky na hudební program i aktivity pro rodiny s dětmi. První červencovou sobotu zazní na náměstí Dr. Milady Horákové koncerty herce a písničkáře JIŘÍHO SCHMITZERA, předními příčkami žebříčků protřelé opavské skupiny KOFE-IN nebo domácího fenoménu STEVENʼS, sbírajícího krátce po svém vzniku úspěch za úspěchem. Vstupné na Top RoofTop festival je dobrovolné.

Jedna z nejvýraznějších osobností české kinematografie a držitel několika cen Český lev, Jiří Schmitzer, vystupuje na pódiích rovněž jako písničkář. Texty s tvrdými životními pravdami doprovází na dvanáctistrunnou kytaru. Hvězda filmů jako Postřižiny, Slavnosti sněženek či Černí baroni vystoupí na akci jako hlavní host.

„Návštěvníci akce mohou přispět na malého Radimka trpícího pravostrannou hemiparézou a opožděným psychomotorickým vývojem. Stačí kousek jejich kůže a peněžitý dar. Tatérky ze spolku Suicide Angels totiž z výdělků za tetování přímo v areálu festivalu pomohou Radimkovi k důstojnějšímu životu. Od prvního ročníku jsme cítili potřebu našimi aktivitami podporovat nejen umělce, ale také různé benefiční iniciativy. Když jsme letos rozšířili dětský program, byla pomoc dítěti s nešťastným osudem jasná volba. Na dětské publikum čekají odpolední aktivity s tvořivými dílnami, pohádková cesta a další atrakce,“ říká prezidentka festivalu Ing. Běla Čurlinová.

Karlovarský sólový projekt multiinstrumentalisty Štěpána Kordíka s názvem Stevenʼs uhranul hned prvním singlem nejen rádiové stanice jako Radio Beat, ale i odbornou porotu soutěže Blues Aperitiv, kde šestice obsadila první místo. Díky svému vítězství vystoupí na prestižním mezinárodním festivalu Blues Alive po boku hvězd světové bluesové scény.

„V loňském roce jsme zorganizovali krajskou talentovou soutěž, jejíž vítězové si zahráli na akcích napříč republikou a absolvovali workshop pod vedením francouzského producenta. Na tradici podpory nových hudebních nadějí navazujeme spoluprací se soutěží Šance Muzikus, díky níž jsme objevili finalisty klání, kapelu Pekelné kone. Nadějné umělce hledáme i po vlastní ose, abychom je mohli představit domácímu publiku,” vysvětluje dramaturg Ricardo Delfino.

Irsko-kanadská dvojice BOOKIE BAKER spolu prožila evropská turné, koncerty v Číně i stěhování do Prahy. Indiefolkové duo představí nejen skladby ze svého debutového EP The 1st, ale i připravované novinky. Městští kovbojové FRANKIE & THE DEADBEATS přivezou do lázeňského města materiál ze studiové prvotiny The Shining. Pětice hudebníků z předních českých punkových a rockʼnʼrollových formací si spolu v Deadbeats odskočila k americkému country, nazula boty s ostruhami a nasadila na hlavy kovbojské klobouky.

Akce probíhá za podpory Ministerstva kultury České republiky, Krajského úřadu Karlovarského kraje, Magistrátu města Karlovy Vary a Nadace města Karlovy Vary.

FB událost – www.facebook.com/events/653155655682355

Videa:
Jiří Schmitzer – www.youtube.com/watch?v=y93Tmb_X3Sw
Stevenʼs – www.youtube.com/watch?v=PioiY892DlY
KOFE-IN – www.youtube.com/watch?v=2p2K7xKjMqQ


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 643

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *