RockShock

Internetový rockový magazin

Doga má klip z legendární Route 66

Text: David Havlena

Domácí hardrocková ikona DOGA právě vydala svůj nejnovější klip natočený kompletně v USA, a hlavně na legendární ‘matce všech silnic‘ – Route 66. Kapela na motorkách a také ve stylovém cadillaku projela část Nevady, Arizony, Kalifornie a několik záběrů pořídila také v Las Vegas. Během cest zavítal natáčecí tým do ikonických měst Kingman a Oatman. Klip vznikl ke skladbě Route 66, kterou najdou fanoušci na aktuálním albu Respekt.

Doga strávila v USA posledních deset dubnových dnů. Do Ameriky se vypravila v týmu dvaceti lidí. Valnou část tvořili spřátelení motorkáři, kteří společně s kapelníkem Izzim a baskytaristou Pepsim projeli Route 66. Bubeník Mrňus a kytarista Lumos strávili natáčení v pravém americkém cadillaku, který si kapela zapůjčila přímo v Las Vegas. Vedle motorkářské pohody na Route 66 se Doga snažila v klipu zachytit atmosféru ikonických míst městečka Oatman a Kingman. „Tohle jsou místa, která v klipu nemohla chybět. Je to kult, který nemůže vynechat kdokoli, kdo projíždí Route 66. Oatman je městečko jak z filmu. To nejde nijak napodobit, tady je ta pravá stará Amerika. Kvůli natáčení jsme tudy projeli dvakrát. Kameraman se do toho místa doslova zamiloval. Nevynechal ani záběr s oslem, protože ti jsou tam všude. Sice volně žijí v horách, ale zvykli si na turisty a chodí loudit přímo do městečka. V klipu se objeví i americká blondýna Kaitlyn, která v Oatmanu prodává trička a další suvenýry,“ doplňuje Izzi.

Scény s pumpařem vznikly na bývalé benzince Cool Spring Station. Tady se kdysi natáčela hollywoodská scéna pro film Univerzální voják. Dnes tohle kultovní místo funguje hlavně jako zastávka s občerstvením a suvenýry z Route 66. Hned v úvodu klipu je naopak záběr na další ‘baštu‘ Route 66, a sice starou pumpu Hackberry General Store. Záběry, ve kterých Izzi zpívá a hraje na kytaru, se pak natáčely v přímé blízkosti státního přírodního parku Valley Of Fire. Kvůli zranění bubeníka Mrňuse, který skončil na pár hodin v nemocnici v Las Vegas, musela kapela částečně pozměnit scénář. „Bohužel to odneslo koleno a já se nemohl postavit. Blbá náhoda. Klip měl původně skončit tak, že se všichni sejdeme na jednom místě. Jak nás s Lumírem týpek vyhodí z auta a nabere holky, tak nás pak měli naložit motorkáři. Jenže já jsem byl poslední tři dny nepoužitelný a v klipu tak na motorce odjede jen Lumír. Mě tam nechali napospas a v záběrech s cedulí mě alternuje kostlivec. Tohle vymyslel autor klipu David Havlena, který ve volných chvílích objížděl v Las Vegas obchody s filmovými suvenýry a na jednoho kostlivce narazil. Vtipné bylo, že jsme ho na cestu do Čech museli částečně rozebrat a po částech dát do několika kufrů. Zvláštní pocit, když s tím pak procházíte letištní kontrolou,“ dodává s úsměvem Mrňus.

Kapela několik motivů z Route 66 aktuálně zakomponovala i do své koncertní show. Na pódiu můžou fanoušci vidět sudy s ikonickým symbolem, starý motor nebo pro Ameriku tolik typické větrné mlýny. Route 66 se promítla i do plachty, která zahaluje scénu před začátkem koncertu.

Související odkazy:
www.dogamusic.cz
www.facebook.com/dogaofficial


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 683

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *