RockShock

Internetový rockový magazin

Karin Ann má nové EP. Je o vedlejších účincích toho, že jsme lidmi

Text: BrainZone Promotion

Devatenáctiletá česko-slovenská zpěvačka KARIN ANN, která byla letos v širších nominacích na Ceny Anděl, vydává EP Side Effects Of Being Human. Vznikalo na Slovensku, v Česku, Londýně a Kalifornii. Pod nahrávkou, která přináší kromě popu i více kytar a energie, jsou podepsaní prvoligoví producenti Chris Lord-Alge a Matt Schwartz. Některé kytarové party natočil sólový kytarista Bon Jovi Phil X. Zpěvačka osmipísňovou kolekcí uzavírá dva roky na hudební scéně. Během nich stihla vydat 12 singlů, debutové EP, akustickou nahrávku a zároveň vyhrála anketu Žebřík nebo si jí všimli německý Bild, americký New York Times nebo aktuálně italský Vanity Fair. Kromě hudby na sebe upoutala pozornost i aktivistickými postoji na podporu práv menšin. Média v Evropě například zaznamenala její vystoupení v polské ranní televizní show Pytanie na śniadanie, kde hrála naživo s duhovou vlajkou a veřejně podpořila polskou LGBTQ scénu.

„Mezi prvním a druhým EP se změnilo tolik věcí. Hlavně to, že jsem se stala dospělou, což je samo o sobě velkou změnou,“ popisuje Karin Ann okolnosti vzniku nové nahrávky. Zatímco u té první měla představu, jak by měla znít a jaký lidský i hudební příběh vypráví, tentokrát o tom neměla ani ponětí. „Nové písničky vznikaly bez jednotné koncepce. Když jsem se pak ale na hotový materiál podívala, zjistila jsem, že mají společnou linku. Mluví se v nich o velmi světských tématech a problémech, na které narazí každý, když se stává dospělým. Tyto věci jsem si pojmenovala jako ‘vedlejší účinky bytí lidmi‘, a tak se zrodil celý koncept,“ vysvětluje zpěvačka.

Písničky jsou tak o nových vztazích a přátelstvích, které někdy skončí zklamáním, a především o vlastních rozporuplných pocitech, které jsou zvláště v dospívání alfou a omegou a ovládají mladé lidi uvnitř i navenek. „Nechci zabíhat do detailů, protože bych byla raději, aby se lidé mohli v mých písničkách sami najít,“ uzavírá zpěvačka. Vydání EP doprovází hudební video k melancholické skladbě Winter Song – přímočaré zimní písni o smutku a otupělosti, které člověk někdy cítí, aniž by věděl proč.

Skladby z nového EP zazní poprvé naživo na jarních koncertech evropského turné, kde bude Karin předskakovat vycházející britské hvězdě ALFIEMU TEMPELMANOVI. Společně se zastaví například v Paříží, Kolíně, Bruselu, Hamburku, Berlíně nebo v Mnichově.

Singl s názvem Looking At Porn, který posluchači také najdou na novém EP, vyšel před měsícem. Ve Velké Británii měl premiéru na anglickém Radio 1 v legendární show Jacka Saunderse Future Sounds.

Side Effects Of Being Human tracklist:
1. Almost 20
2. I’m A Loser
3. In Company
4. We’re Friends, Right?
5. !Use Me!
6. You Should Run From Me
7. Looking At Porn
8. Winter Song

Zastávky evropského turné:
24. 03. – Paříž (Francie), POPUP!
25. 03. – Kolín nad Rýnem (Německo), Yuca
28. 03. – Brusel (Belgie), Ancienne Belgique
29. 03. – Hamburk (Německo), Molotow
30. 03. – Berlín (Německo), Kantine am Berghain
31. 03. – Mnichov (Německo), Kranhalle

Související odkazy:
www.karin-ann.com
www.open.spotify.com/artist/7t7hXBcoQ0dywVEXB0TOYZ
www.music.apple.com/gb/artist/karin-ann/1441607005
www.youtube.com/c/KarinAnn/featured
www.instagram.com/itskarinann
www.facebook.com/karinannmusic


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 555

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *