RockShock

Internetový rockový magazin

Věčný optimista Juraj Hnilica složil v depresích píseň života

Text: NetwIN Production

Od punku přes reality show, splnění snu, prožívání štěstí… až po depresi a následné uzdravení. Toto vše je ve zkratce život slovenského zpěváka JURAJE HNILICI. Skladatel a interpret, který už přes 20 let působí na české i slovenské hudební scéně a jejž lidé znají především díky jeho silnému poselství „Milujem našu zem!“ z hitu Aká si krásná, napsal během 24 hodin PieSen života.

„Zažíváme jedno z nejnáročnějších období života, a proto si myslím, že je důležité nezapomenout, o čem skutečný život je. Samozřejmě že i o starostech, ale snít o štěstí je vždy velmi důležité – nenechat negativní energii ovládnout naše celkové prožívání dnešních dnů,“ vysvětluje slovenský zpěvák Juraj Hnilica.

Když prožíval deprese, během jediného dne napsal a natočil píseň, která v sobě nese tajemství života, a pojmenoval ji PieSen života.

„Mnoho lidí si mě idealizuje a myslí si, že se pořád jen usmívám. Není to pravda. Mám také své temné dny, kdy se musím vypořádat s negativními emocemi. Moje povzbuzovače v těchto dnech jsou rodina, příroda a hudba. V poslední době byl na nás vyvíjen obrovský tlak negativity. V jeden těžký den, kdy jsem se cítil fakt špatně, jsem napsal tuto píseň. Šlo to samo a velmi rychle. Hudba je totiž moje psychohygiena,“ popisuje rodák ze slovenského Martina.

Text zpěvák napsal společně se svým kamarádem, spisovatelem Jánem Martonem, který je známý jako talentovaný poeta ze Svitu.

„Jsem moc rád, že se nám společně s Jánem podařilo vytvořit krásný hudební počin, a můžeme tak povzbudit posluchače. Velký dík patří také kamarádovi Danielu Máčovskému, který mě inspiroval k myšlence napsat tuto píseň,“ dodal Juraj Hnilica.

Související odkazy:
www.durikes.sk
www.facebook.com/durikes


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 566

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *