RockShock

Internetový rockový magazin

‘BigBoss’ slaví sedmdesátiny! MetalGate při té příležitosti vydává box s jeho sólovými nahrávkami, má název Pentagrammaton

obal alba

Text: Václav Votruba

JIŘÍ ‘BIGBOSS‘ VALTER je bezesporu legendou české metalové scény. Byť se proslavil především jako frontman brněnských Root, věnoval se i jiným hudebním aktivitám, mezi nimiž nechyběly ani sólové desky. A právě ty nyní vycházejí u pražských MetalGate ve sběratelské kolekci nazvané Pentagrammaton. Děje se tak v rámci ‘BigBossových‘ sedmdesátin!

„Sedmdesátiny jsou významné životní jubileum, které si žádá něco speciálního. Kompletní reedice mistrových sólových nahrávek nám přišla jako skvělý nápad, protože některá CD již nejsou dostupná, přičemž je po nich mezi fanoušky poptávka. Zároveň je bezesporu fajn mít takto všechno pod jednou střechou,“ uvádí Ondřej Šmejkal z MetalGate.

Komplet vychází ve formě boxu, do kterého jsou vloženy pošetky s CD. Celkem zahrnuje pět alb na šesti discích (jelikož Collection Of Black Roses / Sbírka černých růží je dvojalbum). Desky mají původní zvuk, změnou ovšem prošlo jejich grafické zpracování, a to tak, aby celá kolekce měla jednotnou vizuální podobu. Nechybí obsáhlý booklet s texty a informacemi. Autorem nové grafiky je Ondřej Šmejkal.

‘BigBossovy‘ sólovky ukazují tohoto výrazného zpěváka v poněkud jiném světle, než jak ho fanoušci znají z domovských Root. Na svých albech je více zadumaný, melancholický, baladický a plný emocí. Zároveň je třeba upozornit, že byť převažuje výše zmíněné, i pod vlastní značkou dokázal vypustit metalové démony, a to konkrétně na albu Belialʼs Wind z roku 1998. Procházka po jeho sólové cestě je tak velmi rozmanitá a vzrušující.

‘BigBossova‘ sólová kariéra odstartovala v roce 1994 debutem Q7. O čtyři roky později následovalo zmíněné Belialʼs Wind. Začátkem nového tisíciletí se ‘BigBoss‘ věnoval vedle Root kapele Equirhodont, takže čas na sólovou nahrávku nastal až v roce 2008, kdy vyšlo album Doomy Ballads. Opět následovala dlouhá pauza, kterou v roce 2017 ukončila Sbírka černých růží. Prozatím poslední deska Než zemřu je z roku 2019.

Komplet Pentagrammaton si můžete objednat na www.metalgate-eshop.cz.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 803

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *