RockShock

Internetový rockový magazin

Zpěvačka Beth Hart vydá album s poctou Led Zeppelin a vystoupí 7. června v Praze

Text: Arts Marketing

Jedna z nejlepších současných bluesrockových zpěvaček BETH HART vydá 25. února nové album, na kterém vzdá poctu kapele Led Zeppelin. Skladby z něj i své klasické balady a písně z předešlé desky War In My Mind představí naživo tato držitelka cen Blues Music Awards a nominace na Grammy při koncertu v Praze letos 7. června v O2 universu. Beth Hart na desku, která obsahuje celkem devět skladeb, poutá dvěma singly – Good Times Bad Times a nyní vydaným Black Dog. Koncert pořádá v rámci série Prague International Bluenight agentura Liver Music. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketmaster.

Na albu A Tribute To Led Zeppelin, které vychází na labelu Provogue/Mascot Label Group, se podíleli producent Rob Cavallo (Green Day, Linkin Park, My Chemical Romance) a zvukový inženýr Doug McKean (Goo Goo Dolls, Adam Lambert). Beth Hart doprovází vedle Cavalleho na kytaru také Tim Pierce (Bruce Springsteen, Tina Turner), na baskytaru Chris Chaney (Rob Zombie, Slash), na klávesy Jamie Muhoberac (Bob Dylan, The Rolling Stones), bubeník Dorian Crozier (Celine Dion, Miley Cyrus, Joe Cocker) a Matt Laug, který bubnuje ve skladbě Stairway To Heaven (Alanis Morissette, Alice Cooper). O orchestrální aranžmá se postaral David Campbell (Muse, Beyoncé).

První impulz pro vznik desky vzešel z momentu, když Rob Cavallo produkoval zpěvaččino předchozí album War In My Mind z roku 2019 a Beth Hart ve studiu zaimprovizovala píseň Whole Lotta Love. Producent o něco později přišel s návrhem nahrát celou podobnou desku. Zpěvačka tehdy odpověděla: „Do celého alba nejdu. Pokud chcete dělat Led Zeppelin, musíte být naštvaní, abyste se do jejich písní trefili. Do toho nepůjdu. Celé roky jsem pracovala na tom, abych se zbavila svého vzteku.“ A dodává: „Pak ale přišla pandemie a vše s tím spojené. Takže nyní jsem hodně naštvaná. Zavolala jsem svého manažera a řekla jsem mu, aby mi Rob a Doug poslali veškerý materiál, protože jsem připravená na tom pracovat.“

Pokud byste se vrátili více do minulosti, dalo by se říci, že příběh ‘zeppelinovského‘ alba začal mnohem dříve. V květnu 2004 Beth Hart zazpívala na pódiu klubu Paradiso v Amsterdamu improvizovanou verzi písně Whole Lotta Love, která se stala během let téměř pokaždé součástí jejího setlistu – včetně nezapomenutelné verze se Slashem.

A s Led Zeppelin pojí zpěvačku více vazeb. Již jako dítě slýchávala píseň Black Dog ze sousedního domu. Její bratr ji zavedl do hardrockového světa Led Zeppelin a Black Sabbath. Její debut na major labelu proběhl na značce Atlantic v roce 1996 s deskou Immortal. Ten samý label představil světu Led Zeppelin. Ze začátku hudební dráhy jí doporučil Alan Callan, bývalý viceprezident labelu Swan Song, na kterém vydávali i Led Zeppelin, aby kontaktovala Jeffa Becka kvůli společné spolupráci. Z toho se vyvinulo jejich vzájemné přátelství. Beck a Jimmy Page jsou rovněž přátelé a také byli na chvíli spoluhráči v kapele The Yardbirds. Poté, co ji Beck opustil, se z nich stali Led Zeppelin. Po neuvěřitelném koncertu v roce 2012 v Kennedyho centru pro Buddyho Guye se jí dostalo ovací vestoje od Roberta Planta, Jimmyho Page i Johna Paula Jonese.

Je proto symbolické, že se Whole Lotta Love stala otevírací skladbou celého alba. Od ní se odvíjí hudební cesta přes Kashmir, Stairway To Heaven až po funkově pojatou The Crunge. Skladbu Black Dog rámují medley Dancing Days / When The Levee Breaks a No Quarter / Babe Iʼm Gonna Leave You. Předposlední píseň Good Times Bad Times vede k orchestrální baladě The Rain Song, která uzavírá celé album. O hudbě a odkazu Led Zeppelin Beth Hart říká: „Je to neuvěřitelná hudba, nadčasová. Lidé ji budou poslouchat neustále.“

Beth Hart je považována za jednu z nejtalentovanějších zpěvaček své generace. Vyprodala turné po celém světě včetně koncertů ve slavných sálech jako Ryman Auditorium v Nashvillu, Royal Albert Hall v Londýně nebo Ziggo Dome v Amsterdamu. Na vrchol bluesové hitparády Billboardu se dostala šestkrát, za své desky získala dvakrát Platinovou desku a její alba se v Evropě dostala několikrát do Top 10.

Na závěr Beth Hart přiznává: „Tohle zeppelinovské album mi umožnilo dostat ze sebe veškerý vztek. A za to jsem vděčná.“

Beth Hart – A Tribute To Led Zeppelin:
1. Whole Lotta Love
2. Kashmir
3. Stairway To Heaven
4. The Crunge
5. Dancing Days / When The Levee Breaks (medley)
6. Black Dog
7. No Quarter / Babe Iʼm Gonna Leave You (medley)
8. Good Times Bad Times

Více informací na www.livermusic.cz.

Další koncerty připravované agenturou Liver Music:

WILLE & THE BANDITS (UK) – 28. 4. 2022 – Praha, Zasekávák

KEBʼ MOʼ (USA) – 9. 5. 2022 – Praha, Divadlo Archa

LARKIN POE (USA) – 26. 5. 2022 – Praha, Lucerna Music Bar

SOUTHERN AVENUE (USA) – 1. 6. 2022 – Praha, Palác Akropolis

TEDESCHI TRUCKS BAND (USA) – 27. 10. 2022 – Praha, Forum Karlín

THE RESIDENTS (USA) – 16. 2. 2023 – Praha, Divadlo Archa

WALTER TROUT (USA) – 27. 5. 2023 – Uherský Brod, Blues On The Road

WALTER TROUT (USA) – 29. 5. 2023 – Praha, Lucerna Music Bar


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 652

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *