RockShock

Internetový rockový magazin

Insania vyráží na turné s novým albem GRRRotesky

Text: Štěpánka Kubíčková
Foto: archiv skupiny

Kultovní kacíři tuzemské hudební scény, kapela INSANIA, vyráží na turné s novým albem GRRRotesky. Novinka se bude křtít 26. února v brněnském hudebním klubu Fléda a 5. března v pražském Rock Café.

Skupina Insania, legenda tuzemského crossoveru, vydává prostřednictvím labelu Smile Music 25. února další počin plný jízlivosti a sarkasmu. Dvanáct nových skladeb, které obsahuje album s názvem GRRRotesky, vznikalo během posledních dvou let v návaznosti na tvorbu z předchozí desky Na počátku byl spam. Na základ silné metalové rytmiky s výraznou elektro-syntezátorovou stopou Insania dál vrství sarkasmy a ironii. Koncepce nové nahrávky si však hraje s groteskností dějinných událostí a vizuál je pojatý jako gangsta verze grotesek 20. let 20. století.

Současně s vydáním alba se Insania vydává na koncertní turné představit svou novinku naživo. Jarní část GRRRotesky Tour bude mít 13 zastávek. „Všichni věříme, že covid mele z posledního a kluby budou plné, protože už cítíme sociální deficit,“ říká frontman Insanie Poly. „A hlavně vezeme lidem nové, důkladně kousavé album, ze kterého zatím hrajeme čtyři nevergreeny. V létě, až budou mít fanoušci album trochu naposlouchané, k nim chceme ještě dva přidat. Během GRRRotesky Tour budeme hrát průřez všemi deseti alby, ale těžiště leží na posledních třech deskách. Novej materiál GRRRotesek je ještě sarkastičtější než předchozí album Na počátku byl spam. Groove je tvrdej a hýbe s námi, což nám dělá dobře a naživo si ty skladby užíváme,“ doupřesnil ještě k playlistu koncertů a albové novince za celou kapelu.

Album bude pokřtěno 26. února v Brně na Flédě za účasti kmotra a 5. března v Praze v Rock Café. Insania plánuje také v průběhu turné vystřelit mezi své příznivce dva nové videoklipy ke skladbám Vytěsňuju a Placatej svět.

GRRRotesky Tour – jaro 2022:
05. 02. – Velká nad Veličkou, Kulturní dům
11. 02. – Svitavy, Tyjátr
26. 02. – Brno, Fléda
04. 03. – Liberec, Bunkr
05. 03. – Praha, Rock Café
12. 03. – Velké Meziříčí, Rock Depo
25. 03. – Znojmo, GoGo
26. 03. – Hodonín, Nautilus
01. 04. – Rožnov pod Radhoštěm, Vrátnice
08. 04. – Plzeň, Papírna
09. 04. – České Budějovice, MC Fabrika
15. 04. – Nový Jičín, MC Drago
16. 04. – Ostrava, Barrák

Související odkazy:
www.insania.cz
www.facebook.com/insaniacz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 856

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *