RockShock

Internetový rockový magazin

Legendární hit od Buty se po 23 letech dočkal nového kabátu

Text: NetwIN Production

Populární česká kapela BUTY byla oslovena, aby předělala jeden ze svých největších hitů. S myšlenkou vytvořit k dnes již legendárnímu hitu Nad stádem koní (1998) žánrovou předělávku přišla nová rapová formace, která dostala jméno ENTITA, a členové Buty na tuto myšlenku kývli. Po 23 letech od vydání hitu tak vznikla úplně nová verze této písně.

Píseň z desky Kapradí (1999) od doby svého vydání takřka zlidověla a skvělý text, který napsal Vítek Rotter, stále oslovuje mladší a mladší generace posluchačů. Není tedy divu, že před časem vznikl v mysli jednoho ze tří členů Entity nápad na její žánrovou předělávku, která právě vychází do digitální distribuce. Z původního songu byl ponechán nápěvek refrénu a pár neodmyslitelných aranží, které v novém hávu doplnily tři rapové sloky, jež má na svědomí trio ‘básníků za mikrofonem‘ pod názvem Entita. Jeden ze členů tohoto uskupení, rapper a producent Atry, se také postaral o nové hudební aranžmá songu, které částečně může reflektovat vývoj hudební produkce za posledních 20 let.

„Byla to velká výzva, ale díky tomu, že se nám podařilo od kluků zajistit část původních stop tohoto hitu, které z důvodu archivace byly přes 20 let uloženy na cédéčkách, nebyl pak problém dopracovat základní kostru předělávky. Celou dobu jsme na dálku spolupracovali s kapelou a jsme moc rádi, že výsledná práce zatím sklízí veskrze pozitivní reakce,“ říkají svorně členové Entity.

Entita na rozdíl od Buty na svoje první koncerty teprve čeká. Oproti tomu jedna z historicky nejúspěšnějších českých kapel měla vloni i přes pandemická opatření nabité koncertní léto, a vystoupila dokonce i poprvé v historii kapely na parníku plovoucím po hladině Brněnské přehrady v rámci projektu ‘Na jedné lodi‘. Radek Pastrňák, Richard Kroczek a zbývající členové Buty se ale už teď těší na koncertní rok 2022, kdy znovu odehrají nespočet koncertů pro věkově různorodé publikum od Aše až po Žilinu.

Než se tak stane, můžete si zatím poslechnout, jak Nad stádem koní v nové verzi zní.

Související odkazy:
www.buty.cz
www.facebook.com/skupina.buty
www.facebook.com/entitamusic


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 557

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *