RockShock

Internetový rockový magazin

Pokorný říká, že úspěšní lidé jsou pokorní

Text: Iva Pavlousková

Písničkář a textař hrající na kytaru a ukulele, Jan Pokorný alias POKÁČ, byl hostem Music Studia Live Frekvence 1. Do éteru živě zahrál songy jako Holky to objektivně lehčí maj, Matfyzák na discu a vánoční Nikde žádný sníh. V rozhovoru mimo jiné prozradil, zda má svatební song jako čerstvý ženáč, jaké je to hrát na vánočních trzích, jak se mu spolupracovalo s Lucií Bílou i proč napsal Matfyzáka na discu.

Pokáče přivítali moderátoři Lubka Ponížilová a Míra Michálek jako svého rádiového kolegu. Hned na úvod se ho zeptali, zda by vedle skládání tzv. Pokáčových rychlovek Frekvence 1, v nichž glosuje aktuální dění ve společnosti, nechtěl také uvádět pořad jako oni dva. Písničkář je ubezpečil, že hudba ho baví daleko více, ale že za nimi do studia velmi rád čas od času dorazí na pokec. „Kdybych nedělal muziku, tak bych byl spokojený ajťák. Chodil bych do práce, pil bych tam kafe a programoval kód,“ dodal.

„Svatební mám v šuplíku, tak možná příští rok vyjde singl,“ prozradil v odpovědi na dotaz, zda má v repertoáru svatební song, když je ten čerstvý ženáč. A kdo Pokáčovi na svatbě zahrál? „Vzhledem k tomu, že mám hodně kamarádů muzikantů, byla to jediná položka, na který jsem výrazně ušetřil. Pozval jsem na svatbu kamarády muzikanty, ti pak měli jako takovou povinnost zahrát. Bylo jich tam opravdu hodně,“ odpověděl Pokáč. Mezi hosty bylo možné potkat Miraie Navrátila, Kubu Rybu, Voxela, Kubu Děkana a mnoho dalších. Dodal: „Ve finále se to rozjelo v hodně pěkný fesťák. Bylo to super. Jelo to až do půlnoci.“ Všem doporučil se smíchem pozvat si na svatbu bohaté hosty, aby se nevěstě a ženichovi náklady vrátily, a hlavně dělat to jednou za život. Jako první song zahrál živě do éteru Holky to objektivně lehčí maj, který sice není svatební, ale je o vztazích a soužití.

„Hraní na vánočních trzích a akcích venku je speciální disciplína. Bývají to fajn akce, je tam svařák,“ řekl písničkář. Pokud na pódiu není žádný ohřívač, bývá tam strašná zima. Už při druhém songu má prsty tak zmrzlé, že spíš než o koncert jde o recitál. Druhá varianta je, že pořadatel dá na pódium několik teplometů, to mu je pak vedro i v triku. Vždy si ale poradí… „Už je to tradice, každé Vánoce vydávám písničku. Vánočních songů už mám opravdu hodně,“ uvedl Pokáč. Ten letošní na svoje vydání ještě čeká, tak zahrál jeden ze starších a nejoblíbenějších Nikde žádný sníh. Jako klíč ke spokojeným Vánocům doporučuje být s rodinou a pořádně se najíst.

Během rozhovoru si Pokáč velmi pochvaloval spolupráci s Lucií Bílou, pro kterou napsal písničku Dobrý kafe. „Lidé slavní jako ona jsou velmi pokorní,“ řekl. Vtipkoval, že prostřednictvím tohoto songu se dostal na vyšší místa rádiových hitparád, než se mu daří u jeho vlastních písní.

Poslední song Matfyzák na discu, který zahrál do éteru Frekvence 1, uvedl slovy: „Snažil jsem se v něm otevřít kontroverzní téma studentů technických škol na parketu diskoték.“


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 750

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *