RockShock

Internetový rockový magazin

Frankie & The Deadbeats vydali debutové album The Shining

Text: Ricardo Delfino
Foto: archiv Frankie & The Deadbeats

Na české scéně vznikl nový all stars band FRANKIE & THE DEADBEATS složený ze členů klubových stálic Prague Conspiracy, Unholy Preachers, TiNG a dalších. Kapela právě vydala debutové album The Shining doprovázené klipem Cowboys & Dreamers. Deska je dostupná na všech streamovacích platformách a vychází také na kazetách a vinylech pod hlavičkou vydavatelství Pushteek Records.

Devět písní s anglickými texty o samotě uprostřed civilizace a krizi nejen středního věku vzniklo na přelomu let 2020 a 2021. Pětice hudebníků se spojila na popud frontmanovy touhy tvořit hudbu s jistou dávkou kýče, sebeironie a fascinace americkou popkulturou.

„Vždy jsem obdivoval muzikanty, kteří mě dokázali svou tvorbou přenést na jiné místo. Pokud posluchače naše hudba dokáže přenést do knihy Cormaca McCarthyho, filmů Davida Lynche nebo na nekonečné silnice napříč USA, i přestože vznikala převážně v Brdech, splnila nahrávka svůj účel,“ říká frontman Frankie Knuth.

V čele pětičlenné skupiny městských kovbojů v denimových košilích a ‘koňákách‘ stojí Frankie Knuth. Frontmana v sestavě budižkničemů (překlad ʻthe deadbeatsʻ) doplňují kytarista Kuba Siňor, baskytarista Štefi Kouba, hráč na pedal steel guitar a dobro kytaru Miller Harrison a bubeník Martin Slezák.

„Neznám přirozenější vývoj, než je od punku ke country a folku. Ostatně dřív než punkové kapely to byli političtí písničkáři jako Woody Guthrie nebo Pete Seeger. Ctíme stále stejné hodnoty, jen jsme si k tomu vybrali jiný žánr a nasadili klobouky,“ doplňuje Knuth.

Frankie & The Deadbeats natáčeli videoklip singlu Cowboys & Dreamers na území zaniklé obce Sluková, kterou během 60. let takřka srovnala se zemí tehdejší komunistická vláda. Z místa se poté stalo oblíbené útočiště trampů. Vytvoření klipu se chopili režisér Vladimír Turner a kameraman Petr Racek.

22. září pětice odehraje svůj první pražský koncert v klubu Futurum a oslaví zde vydání své prvotiny The Shining. Hosty večera budou hudebními cenami ověnčení POVODÍ OHŘE a hardcore/punk/rock’n’rolloví CHEMTRAILERS. Desku natočili Ondřej Lukeš a Amak Golden ve studiu Golden HIVE.

Stream multilink – www.songwhip.com/frankieandthedeadbeats

Křest alba – 22. 9. 2021 – Praha, Futurum Music Bar
FB událost – www.facebook.com/events/869188640299512

Související odkazy:
Facebook – www.facebook.com/FrankieAndTheDeadbeats
Instagram – www.instagram.com/frankieandthedeadbeats


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 558

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *