RockShock

Internetový rockový magazin

Desátý zářez od Tortharry! Nová řadovka Altars Of Ignorance je venku

Text: Václav Votruba
Foto: archiv skupiny

Moderní zvuk, ryzí death metal, maximální nasazení… Tuzemští TORTHARRY se po třech letech hlásí s novou řadovkou Altars Of Ignorance. Byť kapela letos slaví třicetiny, žádná únava materiálu se nekoná. Novinka valí jak buldozer a fanoušky bezesporu potěší.

Devět skladeb vychází z žánrových tradic, respektuje kořeny, má typický rukopis Tortharry, zároveň ale kapelu posouvá dál, nabízí trošku jiný odstín… „Vnímám to tak, že se nám opravdu povedlo natočit něco trochu jiného než doposud. Pro mě osobně je to, společně s naším debutem When The Memories Are Free, nejlepší počin Tortharry za celých 30 let. Doufám, že čas ukáže, že se nemýlím,“ říká baskytarista Martin ‘Lemy‘ Vacek.

Velký podíl na finálním vyznění Altars Of Ignorance má producent Dan Friml, v jehož The Barn Recording Studiu album vznikalo. Jednalo se již o jeho druhou spolupráci s Tortharry, podepsaný je i pod Sinister Species. „Spolupráce probíhala, stejně jako v případě alba minulého, na velmi vysoké profesionální úrovni. S kluky si rozumíme i lidsky, takže všechno postupovalo naprosto hladce,“ popisuje Dan Friml. „Dali mi zcela volnou ruku stran produkce, tudíž album zní trochu jinak než jeho předchůdce. Je zvukově posunuté víc k současnosti a s výsledkem jsem opravdu hodně spokojen. Postprodukce proběhla komplet v mé režii, takže z mé dílny je i intro a outro, a dokonce také pořadí skladeb na albu. Moc se těším, až se to dostane mezi lidi.“

Spolupráci si Tortharry zopakovali i s výtvarníkem Jaromírem ‘Deatherem‘ Bezručem. Jeho ztvárnění obalu Altars Of Ignorance tak přirozeně pokračuje v cestě započaté již albem Follow z roku 2013. O vydání se tradičně postaral pražský label MetalGate, který s kapelou každoročně také organizuje festival MetalGate Czech Death Fest. Ten se nakonec uskuteční i letos. Třídenní metalový svátek začne 17. června v krásném areálu Kempu Brodský v Červeném Kostelci. Tortharry samozřejmě na soupisce nechybí, přičemž se fanoušci mohou těšit na některé novinky z Altars Of Ignorance v živém provedení.

Deska Altars Of Ingorance vyšla na CD. Objednat si ji můžete například na webu www.metalgate-eshop.cz. Počítá se také s vinylovou verzí, která se na trhu objeví o něco později.

Související odkazy:
Studio report – www.youtube.com/watch?v=0fe34pAY5Bc
Singl – www.youtube.com/watch?v=Jyrrsc9tI1I
Stream – www.youtube.com/watch?v=uTx-0TjmA6c


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 346

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *