RockShock

Internetový rockový magazin

Narozeninová oslava 64 rocků Dana Horyny

10. června 2021, Praha, klub Vagon

Text: Mária Nováková
Foto: Pavel Novák

Ve čtvrtek 10. června se konala v pražském klubu Vagon na Národní třídě narozeninová oslava Dana ‘Zeppelina‘ Horyny, špičkového zpěváka, terapeuta a milovníka tenisu. Akce vypukla ve 21.00 hodin, ale již dávno předtím se ve Vagonu začali scházet Danovi přátelé a fanoušci, aby mu osobně pogratulovali. Atmosféra v klubu byla velice přátelská a uvolněná a fanoušci byli natěšení na pořádný poctivý bigbít.

Hned v úvodu první části koncertu Dan poděkoval klubu Vagon, že nás tímto vrátil do normální doby a můžeme tak oslavovat v duchu svobody a bezpečí. A pak už vypukla smršť těch největších pecek z projektu DAN HORYNA BEST OF 1979–2019 & BENY, jehož duchovním otcem nebyl nikdo jiný než Roman ‘Beny‘ Beneš. Koncert začal vypalovačkou Máme den z dílny Benefitu, která vždy spolehlivě rozproudí krev v žilách. Samozřejmě nemohly chybět mega oblíbené pohádky Drákula a Baba Jaga, které bodují u fanoušků Benefitu už hezkou řádku let. Poté už nastal čas na hitovky legendárního Vitacitu a Merlinu, mezi kterými byla samozřejmě milovaná Kočka, Zpověď, Noční město, Nevada a další.

Po krátké pauze následoval koncert kapely MERLIN opět v čele s Danem Horynou, který tuto kapelu v roce 1988 založil a je to jeho srdeční záležitost. Po celou dobu z něho vyzařovala neuvěřitelná energie, kterou předával dál svým věrným fanouškům. A fandové si jaksepatří koncert užívali. Nemohly dnes rozhodně chybět pecky Život je blázen, Tibet, Král nejistoty a Smrt starého klauna, kterou složil Miloš ‘Dodo‘ Doležal. Dnešním hostem narozeninové party byl Luboš Rosenkranz z kapely Kranz – Jiří Schelinger Revival Band. A nesmrtelná Šípková Růženka v jeho podání mě naprosto uchvátila. Druhým hostem byl velmi talentovaný baskytarista Kuba Rolník. Na závěr koncertu nemohla chybět hitovka Merlin z alba Nevada (1992), která byla nádhernou tečkou za touto skvělou akcičkou.

Rockeři prostě nestárnou, a u Dana to platí dvojnásob. Jeho energie a optimismus jsou zkrátka obdivuhodné. Tak ještě jednou Dane – všechno nejlepší a ještě spoustu radosti ze života a ze zpívání.


DALŠÍ REPORTÁŽE

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1126

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *