RockShock

Internetový rockový magazin

Týnecký Mazec proběhne letos v srpnu

Text: Jaroslav ‘Bejv‘ Petřík

Situace se po roce opakuje, ale my do toho jdeme zas. Opatření nás donutila přesunout Týnecký Mazec z června na srpen a část kapel i na rok 2022. Minulý rok to vyšlo, a vyjde to i tento. Kebule si budete moct vytřást na osmi kapelách a k naší radosti i včetně zahraniční účasti, která nám byla přislíbena od masakrózní belgické mlátičky s názvem BEAR. Žánrově jsme to tradičně roztáhli velice široce, ale stále v rámci extrémního metalu!

Snažíme se naším návštěvníkům ukázat něco extra, a to určitě belgičtí Bear jsou. Jejich první vystoupení v ČR se odehraje právě u nás na Mazci. Groove sekané riffy, hitové refrény, promyšlenost, technika a extrémně energická show, to jsou Bear. Ne nadarmo je kapela označována za jednu z nejnebezpečnějších kapel naživo.

Dalších sedm kousků bude už z našich luhů a hájů. Promyšlený death metal s progresivními prvky bude zastoupen bandou NEUROTIC MACHINERY. Poslední deska je naprosto skvělá. Mix death metalu, groove a post prvků ve vražedném, ale vyváženém koktejlu. Další neméně zajímavou bandou bude industriální eskadra Dana Frimla MEAN MESSIAH. Jejich thrash s prvky industrialu je pastva pro uši. Atmosféru zahustí kuřimští EMBRACE THE DARKNESS se svým mixem doomu a death metalu, který už byl také oceněn v soutěži pro mladé metalové talenty.

Nejostřejší bandou tento rok budou PROLAPSED. Svým mixem deathu a grindu smetou vše živé z dosahu. Čerstvou krev budou zastupovat deathcoristi CROW TO CROW a na melodičtější notu zahrají pražští NOISEBLEED, kteří míchají moderní prvky metalcoru, djentu a v jejich čele stojí frontwoman Eva. Aby byl Mazec úplný, je potřeba dodat poslední díl do skládačky, a tím je domácí banda ELYSIUM, která se pohybuje na pomezí technicky pojatého death metalu s core prvky.

A tady jsou ještě nezbytná fakta. Festival je pořádán v příjemném areálu letního parketu Ostrov ve středočeském městě Týnec nad Labem (cca 60 km od Prahy, 30 km od Pardubic). V areálu je dostatečný prostor pro stanování (možno přijet již v pátek). O pitný režim i něco do žaludku bude jako vždy postaráno. Pohodlí návštěvníků je zajištěno dostatkem lavic se stoly s přímým výhledem na pódium. Parket je kryt mobilním stanem o rozloze 160 m2, takže nepřízeň počasí nemá na zážitek z festivalu prakticky žádný vliv. Areál bude otevřen od dvou hodin. V těsné blízkosti areálu je i dostatek prostoru pro parkování. Samozřejmostí na Mazci je jedinečná atmosféra, skvělý zvuk, příjemný areál, dobré pivo a jídlo. Metal!

Kompletní soupiska festivalu: Bear (BE), Elysium, Neurotic Machinery, Embrace The Darkness, Mean Messiah, Prolapsed, Noisebleed, Crow To Crow

Veškeré informace o festivalu se dozvíte na FB stránkách festivalu a FB události.

Týnecký Mazec 2021
21. srpna 2021, 15.30 hod.
Týnec nad Labem
Letní parket Ostrov


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 469

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *