RockShock

Internetový rockový magazin

Putovní festival Energie pro kulturu je ve své polovině

Text: Zdena Selingerová
Foto: archiv festivalu

Hudebně divadelní festival na podporu regionální kultury a gastro služeb již od konce července křižuje republikou. Tento čtvrtek zahájí po týdenní pauze svou druhou polovinu v Českých Budějovicích.

Festival Energie pro kulturu tento týden vstoupí do své druhé poloviny. Během předchozích týdnů se objevil již na třech místech republiky a setkal se s velkým zájmem veřejnosti. Kromě špičkových divadelních a hudebních představení, která návštěvníkům i nadále nabízí, získal i nemalé finanční prostředky pro místní neziskové spolky.

Akrobatické a divadelní čtvrtky a hudební pátky doposud přilákaly stovky návštěvníků. Na následující tři zastávky zvou kromě novocirkusového souboru Cirk La Putyka a hudební skupiny KAŠPÁREK V ROHLÍKU, kteří jsou stálými hosty festivalu, hvězdy české hudební scény MIRO ŽBIRKA, ANETA LANGEROVÁ a kapela TATA BOJS.

Na každé místo dorazí mobilní stage pro 300 lidí. Prostor pro diváky je upraven tak, aby ve všech směrech vyhovoval současným hygienickým opatřením. „V areálu důsledně hlídáme počet návštěvníků, aby nepřesáhl povolený počet 1000 osob. Všude jsou rozmístěné dezinfekce a pravidelně dezinfikujeme toalety, tribunu a židle, které jsou k dispozici divákům během divadelních představení a koncertů,” popisuje opatření pořadatelka Martina Tůmová.

Pódium patří každý čtvrtek akrobacii a divadlu, v pátek hudbě. Stálými vystupujícími festivalu jsou již výše zmínění novocirkusáci Cirk La Putyka a kapela Kašpárek v rohlíku.

Čtvrteční divadelní odpoledne vždy zahájí místní herecký soubor, po kterém následuje představení Dynamo kabaret v podání Cirk La Putyka. V režii souboru Cirk La Putyka je i odpolední akrobatický workshop pro děti od 5 do 15 let.

Páteční hudební program začíná koncertem kapely Kašpárek v rohlík. Po něm následuje hudební host, spjatý s místem konání festivalu, a poté zahraje hlavní hvězda programu. Na vnějších stěnách pódia i hlediště jsou k vidění fotografie Milana Bureše a Milana Jaroše s názvem Život za koronaviru a obrázky ilustrátorů Umění za koronaviru vzniklé v době nouzového stavu. Zóna s občerstvením poskytuje prostor pro místní kavárníky a restauratéry.

Ve spolupráci s Nadací ČEZ pak naopak návštěvníci festivalu mohou vyšlapat na kole finanční podporu pro lokální neziskové organizace. Během předchozích tří zastávek se podařilo získat více než 300 000 korun.

Vstupné je zdarma.

Termíny následujících zastávek a program festivalu Energie pro kulturu:
27.–28. 8. 2020 – České Budějovice, Sokolský ostrov
Cirk La Putyka, Kašpárek v rohlíku, Baumann & Henderson, Miro Žbirka, DEAF HEART

3.–4. 9. 2020 – Ostrava, Dolní oblast Vítkovice
Cirk La Putyka, Kašpárek v rohlíku, Aneta Langerová, DAVID STYPKA

10.–11. 9. 2020 – Liberec, Náměstí Dr. Edvarda Beneše
Cirk La Putyka, Kašpárek v rohlíku, Herecké studio Divadla F. X. Šaldy, Tata Bojs, JAKUB DĚKAN

Související odkazy:
www.energieprokulturu.cz
www.facebook.com/energieprokulturu
www.instagram.com/energieprokulturu
www.soundmachine.cz

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *