RockShock

Internetový rockový magazin

Pořádná metalová smršť se snese koncem měsíce na Modrou Vopici

Text: Autumn Cold

Poslední červencovou sobotu proběhne v pražské Modré Vopici sešlost tvrdších žánrů. Na své si přijdou nejen příznivci atmosférických a melodických odnoží. V průběhu večera se vám představí tyto spolky:

Kapela TISÍC LET OD RÁJE hraje již přes dvacet let a byla jednou z vůbec prvních kapel, které začaly využívat extrémní dívčí vokál. Na počátku své existence se stylově pohybovala zejména v hardcorových vodách, postupně se pak začala přibližovat více k metalu. Po příchodu zpěvačky Dashy, která disponuje extrémním blackovým zpěvem, kapela natočila CD Gaia, ve kterém se originálním způsobem míchaly různé styly – od black metalu přes hardcore, death, ambient až po rap. Po CD Gaia vznikla nahrávka Waves, kterou kapela pokřtila na festivalu Brutal Assault, kde mnohokrát hrála. Kromě Brutalu se objevila i na dalších velkých metalových festech, jako je Masters Of Rock apod. Má za sebou i několik zahraničních turné a stovky koncertů, které se vyznačují značně divokou pódiovou show.

Ostravská melo/deathmetalová skupina KAZGAROTH se v plné sestavě do boje vydává v druhé polovině roku 2018. 18. 1. 2020 vydává první album Horn Of Oblivion; příběhem provázaných úderných 11 skladeb vypráví o bojích, úskocích a zradě, které provázejí rytíře, jejichž cesta za artefaktem je vykoupena krví. Nynější sestava byla nedávno posílena o nového zpěváka, a tak jsou Kazgaroth opět připraveni do publika vnést pořádnou dávku energie a předvést svůj zápal pro boj. Za bicí sestavou už nějaký čas stojí (sedí) Adam ‘Shepard’ Kristl, jenž staví základy pro kytaru basovou, kterou zastává Timea Šimoňáková, i kytary hlavní, kterými fanoušky drtí Jakub ‘Rimmon’ Forst a Stanislaw Waclawik. Novou podobu vokálním partům dodal Tomáš ‘Gulan’ Kulhánek, čímž uzavírá konečnou podobu sestavy.

Kapela SCABBARD působí na metalové scéně od roku 1992. Za tu dobu vydala tři dema a dvě CD – v roce 1996 Beginning Of Extinction u německé firmy Morbid Records a jako MC u litevské firmy Soundless Productions, v roce 1999 pak u Sheer Records vydali druhé CD Extended Mirror. Za dobu své existence odehráli desítky koncertů v České republice, Slovenské republice, Německu, Rakousku a Švýcarsku. Odjeli několikrát společné turné s Krabathor, Vader, Darkside, taktéž turné s Destruction nebo Debustrol. Jako předkapela se představili např. s Therion, Cannibal Corpse či Sinister. Samozřejmě i se spoustou místních smeček, jako např. Tortharry, Pandemia… V letech 2001–2016 došlo k hibernaci kapely. K opětovnému vzkříšení Scabbard došlo v květnu 2017. Nyní hraje v tříčlenné sestavě. Co nevidět by mělo vyjít třetí CD V říši zla u firmy Slovak Metal Army. Zároveň u Awakening Records vyjdou v reedici první dvě CD a třetí demo Nonsense War. Kapela opět aktivně koncertuje jak v klubech, tak i na letních festivalech, např. Symbolic Fest, Masters Of Rock

Hostující pražská kapela AUTUMN COLD se v tuzemském podhoubí pohybuje přibližně 2 roky. I přes časté personální peripetie se jí za tu dobu podařilo nahrát 2 EP a odehrát na dvě desítky koncertů. Jejich tvorba v sobě prolíná prvky death/doom/gothic a dark metalu. Pochmurnost jejich tónů podtrhuje zpěvákův výrazný growl. Aktuálně kapela začíná koncertovat v nové sestavě a zároveň nahrává debutové album, jehož skladby tvoří páteř jejich živého vystoupení.

STAY DOWN je hudební skupina hrající metalcore/hardcore. Členové jsou rozházení po jižní Moravě, proto se uvádí jako domovský bod město Znojmo, které mají všichni nejblíže. Kapela vznikla v červnu 2017 a na svém kontě má EP My Way, na kterém najdete 4 songy, natočila 3 videoklipy a dva singly. Během své existence vyměnili oba kytaristy. Po dohodě všech členů kapela v prosinci, po 3,5 letech, končí. Nenechte si proto ujít její poslední pražský koncert.

INTO CATHARSIS se již několik let věnují ojedinělé fúzi melodic death metalu s klasickými harmoniemi a formami a čtyřmi různými vokály i growly. V současném složení fungují od roku 2017 a právě se chystají vydat druhý singl, který na koncertě také zazní.

Jízdní řád akce:
17.30 – Into Catharsis
18.30 – Stay Down
19.40 – Kazgaroth
20.50 – Autumn Cold
22.00 – Tisíc let od ráje
23.10 – Scabbard

FB událost – www.facebook.com/events/186446112579193

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 7

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *