RockShock

Internetový rockový magazin

Letní program Nároďáku Jaroměř pokračuje Rockovou zahrádkou Nr. 2

Text: Miloš Zubr

V sobotu 18. 7. 2020 se na zahrádce Nároďáku Jaroměř představí v rámci akce Rocková zahrádka Nr. 2 českobudějovická thrashmetalová úderka BLAMAGE a z nedalekého Dvora Králové nad Labem dorazí THE ARCANE LEGACY, kteří potěší všechny příznivce symfonického metalu.

Kapela Blamage vznikla v roce 2003, po personálních změnách se sestava ustálila v roce 2006 a stejně tak se ujasnil i hudební žánr. V této sestavě kapela hrála do konce roku 2009, kdy ji po dohodě opustil kytarák Tomáš Kuchta. V říjnu 2010 opustil Blamage i kytarista Pavel Michálek a po vzájemné dohodě se vrátil kytarista Tomáš Kuchta, který s sebou přivedl druhého kytaristu Waltera Kölbla, a také odchází bubeník Tomáš Lapice a místo něho nastupuje do skupiny Hugo Fischer. Během let 2006–2009 kapela nahrála 3 CD (jeden maxisingl a dvě řadová alba) a hrála na různých festivalech, soutěžích či koncertech po ČR a Německu. V roce 2011 vydává album Valkýra. Odchází kytarista Walter Kölbl, který se chce naplno věnovat své kapele All The Secret Inside, a nastupuje mladý kytarista Robin Kopřiva. A poslední změna opět nastala na postu bubeníka, když se kapela rozloučila s bubeníkem Hugo Fischerem a nabrala talentovaného Jaroslava Roda. V roce 2015 kapele vyšla deska Bez pravidel. Repertoár kapely se skládal převážně z vlastních věcí a pár coverů (Killswitch Engage, Trivium). Kapela měla tu čest si dvakrát pozvat do Českých Budějovic běloruského kytarového virtuosa Victora Smolského a zahrát si s ním na jednom pódiu. V roce 2018 vydala svou zatím poslední desku Kavalerie, která sklízí velice dobrou kritiku a je určitě nejtvrdší ze všech alb. Na konci roku 2019 se kapela po krásných šesti letech rozchází s řeznickým bubeníkem Jaroslavem Rodem a na jeho místo přichází mladý a talentovaný Petr Srbený, se kterým kapela skládá nový materiál, který by mohl spatřit světlo světa v roce 2021. Další informace na www.blamage.cz.

The Arcane Legacy se zrodili v červenci roku 2016 ve Dvoře Králové nad Labem. S nápadem přišel Jan, který již nějakou dobu skládal hudbu a chtěl ji také hrát. Kapela začala svou cestu ve složení: Jan Langfelner, Jenda Mostecký, Adéla Štěpánková, Jakub Odvárka a Tomáš Lev. O pár týdnů později se připojil také Lukáš Pacák. Na podzim 2016 začalo zkoušení prvních skladeb. Svůj první koncert kapela hrála ve Dvoře Králové na náměstí na městské slavnosti. Po tomto koncertě kapelu opustil Jakub, který se kvůli studiu neúčastnil ani koncertu. Kapela pokračovala bez kláves a tak odehrála i svůj další koncert. Na podzim přišla nabídka časopisu Spark na dvě interview a vysílání klipu na TV REBEL. Také se ke kapele připojil Jendův bratr Filip na klávesy. Na jaře 2018 proběhlo natáčení klipu. Po něm odešla kvůli osobním neshodám z kapely Adéla. Najít novou zpěvačku trvalo celé léto, proto musely být všechny chystané koncerty zrušeny. Na podzim se stala součástí příběhu Alžběta Kratochvílová. Opět se věci daly do pohybu. Přišlo více nabídek a začalo se chystat vydání prvního alba. Během sezony přišel další odchod – a opět zpěvačka. Betty se připravovala na další studium, které by s kapelou nezvládla. Nedostatek času se začal projevovat už během sezony, kterou s nimi nakonec odzpívala Eliška Havelková. Bylo třeba se rozhodnout, co se zpěvem. Vyplatí se hledat novou zpěvačku? Aby za chvíli znovu neodešla. Nakonec proběhly přesuny jen uvnitř kapely. Místo kláves se Filip ujal mikrofonu a klávesové party se přidaly k orchestrálním samplům. Přestože bude ženský hlas chybět, tohle složení členů už je osvědčené a všichni vědí, co od sebe čekat. Je začátek roku 2020. Kapela existuje už 4 roky a teď teprve se zdá, že by mohlo album konečně vyjít. Nahrávání právě začalo. Další informace na www.thearcanelegacy.com.

Od 18.00–22.00 hodin, vstupné dobrovolné
FB událost – www.facebook.com/events/1146610779035489

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 9

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *