RockShock

Internetový rockový magazin

Michal Horák vyrazil v novém klipu na virtuální rande

Text: Supraphon
Foto: Anna Bartolotti

Talentovaný písničkář MICHAL HORÁK nezahálí ani v časech karantény. Zrušené jarní turné, které mělo být jeho první samostatnou šňůrou v kariéře, nahrazuje fanouškům live streamy ze svého pokojíčku, během nichž nezapře svůj komediální talent. Cit pro situační humor a chytrou nadsázku pak ještě o kus víc akcentuje ve zbrusu novém klipu a singlu Rande. Vznikl, jak jinak než v jeho pokoji a kromě Horáka samotného si v něm zahrála mladá herečka Berenika Suchánková, sice mini, ale o to zásadnější roli si navíc střihl i její otec Michal Suchánek.

Podívejte se zde: www.youtube.com/watch?v=vNNGrbSQJr4

Stejně jako většina lidí jsem na začátku karantény seděl a čuměl do zdi. No a pak jsem si vzpomněl na refrén téhle písničky, který mi už dlouho hrál v hlavě. Jedním nádechem jsem dopsal i sloky, v nichž jsem se inspiroval i historkami lidí, kteří mi ohledně trapasů na prvních schůzkách psali na Instagramu. Sám jsem jich koneckonců taky pár měl. A už to bylo,” vysvětluje genezi písně Michal Horák, jenž patří k představitelům nové písničkářské generace, která se na scéně objevila po nástupu Tomáše Kluse a Xindla X, a řadí se tak po bok jmen jako Pokáč a Voxel.

Podobně přirozeně jako samotná píseň se vyvinul i nápad angažovat do klipu Bereniku Suchánkovou. „S Bérou už se známe docela dlouho a původně jsme spolu měli před korona krizí nazpívat duet, který jsme nakonec museli odložit, tak snad na něj ještě někdy dojde. Ale v momentě, kdy jsem dopsal tenhle song, jsem jí aspoň na dálku nabídnul tuhle netradičně točenou hlavní roli. A ona k mojí radosti přijala, ba dokonce jsme ukecali i jejího taťku na poslední zásadní štěk v klipu,” komentuje to Horák, který loni na podzim debutoval albem Michalovo cédéčko.

Písničkář, který má na kontě už řadu úspěšných hitovek jako Hej, teto!, Netuším (s hostujícím Pokáčem) nebo Je to tak, na novém klipu spolupracoval opět se svým dvorním režisérem Martinem Hammerschlagem. Tentokrát však byly podmínky ke spolupráci s ohledem na aktuální omezení ztížené.

Domácí natáčení bylo dost zvláštní. Kdo už jste klip viděli, tušíte, jak divně jsem musel ve svém pokoji během natáčení působit. Sám jsem si byl kameramanem a v podstatě i režisérem, ač jsem měl stále na drátě Martina Hammerschlaga, se kterým jsme dělali všechny předchozí videoklipy. Naštěstí jsem ale zdárně natočil to, co jsme chtěli, a smekám před Martinem, který z toho vybral úryvky tak, že se na to dá koukat,” podotýká Horák.

I přes veškeré nesnáze a specifika domácího natáčení však vznikl videoklip, který zaručeně vykouzlí úsměv na tváři, což nám všem v současné situaci rozhodně přijde k duhu. A kdoví, třeba poslouží i jako inspirace pro ostatní, když přijde na randění v karanténě…

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 16

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *