RockShock

Internetový rockový magazin

Čeští hudebníci se snaží lidem dodat energii společným songem Nadechnout

Text: Zuzana Kantorová
Foto: archiv skupiny

Česká pop-rocková kapela BOTOX řeší nouzový stav související se šířením koronaviru v zemi po svém. Kluci z Botoxu se spojili s pianistou a producentem skupiny Poetika Danem Hrdličkou, sezvali své kolegy a kamarády z branže do nahrávacího studia a natočili singl s názvem Nadechnout.

Je to čistě pozitivní skladba, naprosto odlišná od všech, které jsme dosud vydali. Má říct lidem, že je čas se zastavit, myslet na svoje nejbližší. Pryč jsou materiální hodnoty. Zdraví máme jedno, život taky. Tuhle krizi přežijeme a zase nám bude dobře,” vysvětluje zpěvák kapely Botox Honza Kopečný.

V projektu se spojili zpěváci a zpěvačky, které se běžně na pódiích nepotkávají. Vzhledem k závažnosti situace se nesetkali ani ve studiu. Natáčelo se za důsledného dodržování striktních podmínek, ve studiu byl vždy jen interpret a nejnutnější počet dalších osob.

Jsme si vědomi závažnosti situace, ale nechtěli jsme jen ležet a čekat, co se změní. Chceme věřit, že tahle situace bude brzy za námi a snad aspoň touhle cestou vlijeme našim fanouškům trochu krve do žil,” říká druhý ze zpěváků Botoxu Petr Ryšavý.

Singl Nadechnout vznikl převážně v pražském studiu Rooftop producenta Ondřeje Žatkuliaka, vzhledem k přísné karanténě se ale muselo natáčet velmi improvizovaně i v domácnostech těch interpretů, kteří s ohledem na svou rodinu raději nevycházejí vůbec. Účast si tak nenechal ujít ani Vašek ‘NOID’ Bárta, Eva Burešová nebo Anička Slováčková.

Nejsme umělci, co brečí, že nemají kšefty, jak je nám přičítáno. Chceme lidem udělat radost, od toho tu jsme, a když se s nimi nemůžeme potkat na koncertě, uděláme to alespoň takhle,” dodává pianista kapely Poetika Dan Hrdlička, který společně s novým pianistou kapely Botox Danem Vrbou jako první přišel s námětem singlu.

Kromě Botoxu uslyší fanoušci také Petra Koláře, Michaela Klucha, Olgu Lounovou, Helenu Zeťovou, Milana Peroutku, Nelly, Katku Říhovou, Michala Kavalčíka, Elis Mraz, Jitku Boho, Jena, Dominiku Myslivcovou nebo oblíbenou youtuberku Leu.

Oslovili jsme spoustu našich kolegů a kamarádů a vážíme si všech, kteří tuhle myšlenku vzali za svou a pomohli nám v šibeničním termínu dotáhnout projekt do konce. Nadechnout jsme napsali, natočili a vydali během pár dní,” vysvětluje Petr Ryšavý.

Jsem strašně rád, že mohu být součástí písničky, která má za účel zlepšit lidem náladu v této obtížné době. Ode mě a kolegů je to vzkaz vám všem, kteří jste současnou situací jakkoliv omezeni, že jsme s vámi. Doufám, že vás bude bavit a snad si ji i brzy zazpíváme společně naživo,” uzavírá zpěvák Jen.

Související odkazy:
www.botoxmusic.cz
www.facebook.com/BOTOXmusiccz
www.youtube.com/channel/UCejhlw7WU0_IfpbX7DAqrVQ

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 38

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *