RockShock

Internetový rockový magazin

Je libo koncert v obýváku?

Text: Lenka Netušilová
Foto: Marek Dusil

První dny karantény máme zdárně za sebou. Bohužel v současné chvíli nic nenasvědčuje tomu, že by se nynější stav měl v nejbližší době změnit k lepšímu. Že se nudíte už teď? Chybí vám hudba? Nenechte se znechutit a inspirujte se našimi tipy, kam v nejbližších dnech vyrazit na virtuální koncerty.

Koncerty byly bohužel celosvětově těmi akcemi, které se rušily jako první, když se městy začal šířit koronavirus. Hudebníci ale naštěstí brzy našli cestu, jak své příznivce potěšit alespoň virtuálně. Spousta z nich teď fanouškům hraje přes live stream. Vzniklo tak například speciální vysílání
www.mall.tv/kulturazije na internetové televizi Mall.tv. Dnes se můžete těšit na speciální koncert legendární partičky PSH a v sobotu na Koncert JukeBox aneb Písničky na přání fenomenální skupiny MŇÁGA A ŽĎORP. Startuje se vždy po 19.35 hod. večer.

Dalším kulturním projektem je Koncert pro 10 milionů se svými hudebními online večery, kde se v roli moderátora objevuje Pavel Anděl. Projekt má za sebou prvních 8 dní a 8 pomyslných dílů a jen za tuto krátkou dobu je zhlédlo přes 350 000 diváků. Od pátku 27. března se online večery ze studia Xlab přesouvají do terénu, kde divákovi nabídnou virtuální procházku po jindy frekventovaných místech, ale i možnost podívat se do zákulisí míst, která běžně neuvidí. O hudební složku se postarají kapely a muzikanti, kteří zahrají živě přímo ze svých studií či zkušeben. Od dalšího pátku 3. dubna se následně Koncert pro 10 milionů vrátí opět do studia Xlab a nabídne další porci živé hudby, vystoupení kapel i rozhovorů se zajímavými hosty nebo zábavu. Denně vždy od 18.00 hod.

Live streamy pak chystají i další interpreti po vlastní ose. Příkladem je třeba zpěvák a skladatel JEN, který musel kvůli celostátní karanténě zrušit plánované akustické turné. Namísto něj chystá v sobotu od 17.00 hod. na svém Instagramu koncert přímo ze svého bytu. „Budu vybaven klavírem a kytarou a zahraju většinu svého repertoáru včetně nových a dosud nevydaných písniček. Při této komorní formě si sice nezaskáčete jako v klubu, ale zato uslyšíte každou notu a slovo,” láká fanoušky Jen.

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 31

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *