ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E
  A N K E T Y

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


METALCRAFT
  – Cannonball

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

Rocktherapy 2019
JO, Čtvrtek, 05.09. 2019 - 18:57:34, 19136 bytů
 

31. srpna 2019, Orlová, areál Letního kina

Konec prázdnin v Orlové už tradičně patří charitativnímu festivalu Rocktherapy, který pravidelně pomáhám lidem či dětem s různými onemocněními či postiženími. Letošními tvářemi se staly tři děti – Tadeáš Babiš, Ondřej Blaho a Daniel Týn – trpící různými mentálními poruchami, proto letošní ročník nesl podtitul 'Hudbou na pomoc dětem s mentálním onemocněním'. Ten loňský a zároveň jubilejní desátý ročník se stal zároveň i rekordním a celková částka získaná během deseti let se přehoupla přes jeden milion korun.



Rockový svět oslaví v sobotu 5. října ve Vagonu sedmé narozeniny
JO, Čtvrtek, 05.09. 2019 - 18:01:15, 4013 bytů
 

Přesně za měsíc se v pražském klubu Vagon na Národní třídě bude slavit. Na sedmé narozeniny zve příznivce a čtenáře hudební portál Rockový svět – přichystal pro ně koncert, na kterém vystoupí hned tři špičkové kapely. Zahrají osvědčení JANOVEC & ČILIMNÍK z Ronova nad Doubravou, ze Slaného přijede mladá ambiciózní parta THE BLADDERSTONES a celý večer zakončí legenda československého bigbítu ENERGIT, která se na naší bigbítové scéně pohybuje už od roku 1973.



Sebastien se po letní sezoně chystají do klubů
JO, Čtvrtek, 05.09. 2019 - 17:51:31, 1791 bytů
 

Festivalová sezona pomalu končí, a tak po posledním letošním open airu v Přílepech SEBASTIEN opět zamíří (nejen) do českých a moravských klubů.



Fléda odstartuje podzim s hvězdnými GusGus a rapovou senzací Alyonou Alyonou
JO, Čtvrtek, 05.09. 2019 - 17:48:57, 12498 bytů
 

Podzimní sezonu na Flédě zahájí 18. září islandští GUSGUS. Jejich hypnotická show spojující taneční přímočarost a severský chlad rozvibruje posluchačskou i diváckou fantazii. Snění vystřídá tvrdá východní realita v podobě vystoupení ukrajinské rapperky ALYONY ALYONY, jejíž objev zařadil časopis New York Times mezi patnáct nejzajímavějších evropských událostí roku. Nová alba v Brně do koncertní podoby přetaví HOOVERPHONIC, JAN BLOMQUIST & BAND, DE STAAT, MOVITS! nebo KADEBOSTANY. Vrcholem podzimní dramaturgie bude exkluzivní vystoupení Vitalica s novým projektem KOMPROMAT.



THe Fialky dostali v neděli Chřipku a vyrážejí na turné s N.V.Ú.
JO, Středa, 04.09. 2019 - 20:31:22, 2393 bytů
 

Nový videoklip s názvem Chřipka, který vyšel přesně v neděli 1. 9. 2019, je už druhou ukázkou z připravované desky pražské kapely THE FIALKY. První byla před létem vypuštěna srandička Mighty Sounds Song. Nová řadová deska je avizována vydavatelem PHR na únor 2020, tak aby vyšla u příležitosti dvacátého výročí Fialek.



Vyprodaný koncert Pixies se přesouvá do Fora Karlín
JO, Středa, 04.09. 2019 - 20:24:40, 3804 bytů
 

Kultovní americká kapela PIXIES, která chce 8. října pražskému publiku představit své nové album Beneath The Eyrie vycházející v září, všechny vstupenky na koncert naplánovaný do Lucerny s velkým předstihem vyprodala. Vzhledem k ohromnému zájmu fanoušků o další lístky se pořadatelům po dohodě s managementem kapely podařilo zajistit větší prostor, a koncert se tak přesouvá do sálu Fora Karlín.



Festival Struny TEENS pod patronací En.drua zve do světa profesionálních umělců
JO, Středa, 04.09. 2019 - 20:21:07, 6470 bytů
 

Hudebně výtvarný festival Struny TEENS je tu v říjnu opět pro všechny, kteří chtějí proniknout do světa profesionálních mladých hudebníků i výtvarníků. 19. října na ně v La Fabrice čekají workshopy, debaty a unikátní koncert. Na workshopu s Jarem Cossigou se dozvědí mnoho užitečných rad a tipů, jak správně nahrávat, stříhat a mixovat muziku. Výrazná ilustrátorka a umělkyně Eliška Podzimková, kterou si ke spolupráci vybrali Jamie Oliver nebo Tomáš Klus, zas předá své bohaté zkušenosti na výtvarném workshopu.



The Faim představují nové video Humans z připravované desky State Of Mind
JO, Úterý, 03.09. 2019 - 21:47:43, 6037 bytů
 

Citace ze zahraničního tisku:
„Faim by mohli být na dobré cestě vykročit ve šlépějích svých slavných spolupracovníků." Variety
„Připravte se na pořádný humbuk, protože první náznaky naznačují, že Faim se chystají vzlétnout." Forbes
„Šance jejich debutového alba jsou vysoké." NME
„Debut kapely Faim je první kapitolou toho, že se chystá velký příběh jedné z největších kapel alternativního rocku." Ones To Watch



Přehled připravovaných akcí Brnokoncertu
JO, Úterý, 03.09. 2019 - 21:42:36, 3663 bytů
 

Agentura Brnokoncert má nejen do konce roku plno koncertních plánů. V níže přiloženém přehledu akcí se můžete již nyní podívat na připravované koncerty do konce poloviny příštího roku.



Prague International Bluenight no.: 140 – Beth Hart (USA), Forum Karlín
JO, Úterý, 03.09. 2019 - 21:38:44, 5799 bytů
 

27. září se fanoušci BETH HART dočkají nového hudebního materiálu. Po třech letech od vydání Fire On The Floor přichází tato bluesrocková diva s v pořadí již třináctým studiovým albem War In My Mind. O dva měsíce později zahájí evropské turné, jehož sedmou zastávkou se stane 6. prosince pražské Forum Karlín.



James Blunt se vrátí do Prahy s novým albem
JO, Pondělí, 02.09. 2019 - 22:09:20, 3889 bytů
 

Zpěvák JAMES BLUNT se vrátí do Prahy. Autor hitů jako You're Beautiful, Goodbye My Lover nebo Wisemen vystoupí 6. března 2020 v pražské Tipsport Areně v rámci turné k novému albu Once Upon A Mind, kterým se vrací zpět k ryzímu písničkářství. Hudebník, jenž svými hity nejprve ovládnul Evropu a pak se stal v USA prvním britským umělcem v čele hitparády od dob Candle In The Wind Eltona Johna, má zajímavý příběh. Absolvoval vojenskou akademii a sloužil i ve válečném Kosovu. Po odchodu z armády natočil debutové album Back To Bedlam, které patří v domovské Velké Británii k nejlépe prodávaným nahrávkám vůbec. Od té doby si fanoušci na celém světě koupili přes 23 milionů jeho desek. Lístky na pražský koncert budou v prodejních sítích Ticketlive a Ticketportal k dostání od 6. září.



Vánoční koncert Michala Prokopa slibuje další letošní unikátní setkání
JO, Pondělí, 02.09. 2019 - 22:07:03, 3080 bytů
 

Sotva dozněly poslední tóny originálních koncertních vystoupení 3. ročníku festivalu Krásný ztráty Live na statku ve středočeských Všeticích, je tady oznámení další velké akce, jejímž středobodem je zpěvák MICHAL PROKOP a jeho skupina FRAMUS FIVE. Již tradiční Vánoční koncert Michala Prokopa se letos odehraje 21. prosince na klasickém místě: ve Foru Karlín.



Benefiční koncert Mrakoplaš kontra Alzheimer 2019
JO, Pondělí, 02.09. 2019 - 22:04:00, 3931 bytů
 

Skupina MRAKOPLAŠ připravuje pod záštitou Národního ústavu duševního zdraví 8. ročník benefičního koncertu na podporu výzkumu Alzheimerovy nemoci. Jako speciální hosté vystoupí JAN SPÁLENÝ a PETR RÍMSKÝ.



Mgła vedle dvou dalších polských kapel přiváží vizi, disciplínu i očistu
JO, Sobota, 31.08. 2019 - 09:42:34, 4436 bytů
 

Pro polské MGŁA je kvůli jejich důrazu na výrazné kytarové melodie čistý zvuk důležitý – je třeba, aby od sebe byly všechny instrumenty rozeznatelné. To Melodka v kombinaci s vlastním zvukem Poláků nabídne bez pochyb. A i když Mgł;a nehrají žádný extrém a skladby jsou spíše poslechové, přesto jsou naživo velmi chytlavé a silné a v kombinaci s promakanými světly a 'zamgłeným' pódiem vytvářejí mocnou atmosféru. V Brně nelze očekávat nic než precizní set a konečně i prezentaci chystané desky Age Of Excuse, která dle první ukázky pokračuje v cestě, kterou na sebe Mg³a poutají pozornost a kterou získávají celosvětový respekt.



Arakain vyráží na podzimní tour s novou desku Jekyll & Hyde
JO, Sobota, 31.08. 2019 - 09:35:24, 2591 bytů
 

Metalová stálice ARAKAIN vyrazí s novou deskou Jekyll & Hyde na podzimní turné. To odstartuje 18. října v Plzni a vyvrcholí 15. listopadu na tradičním místě v Polné u Jihlavy. Celkem bude čítat sedm zastávek, mezi kterými nechybí Ostrava, Brno, Zlín, Praha nebo Hradec Králové.



11058 článků (738 stránek, 15 článků na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Přejít na:
>>> HLAVNÍ PARTNER
Mondo Bizzaro - Rock Shop
>>> PARTNERSKÉ AKCE



18.10.2019
19.10.2019
24.10.2019

>>> AKTUÁLNÍ SOUTĚŽE


Neváhejte a soutěžte
s námi o následující ceny:

Momentálně neprobíhá žádná soutěž.




>>> REDAKČNÍ NOVINKY


Chcete se stát novým spolupracovníkem redakce magazínu Rockshock?
Máte chuť recenzovat zajímavé nahrávky nebo knihy; reportovat z koncertů, festivalů a dalších uměleckých performancí; zpovídat vaše oblíbence napříč kulturním spektrem; objevovat různé neobyčejné projekty? Pokud ano, napište nám, co vás konkrétně baví a pochopitelně nezapomeňte přiložit i ukázky své tvorby. Nejzajímavější autory obratem oslovíme.

Rockshock se v roce 2011 stal součástí kolekce českých webových stránek, které Národní knihovna České republiky hodlá dlouhodobě uchovávat a zpřístupňovat pro budoucí generace!
Stránky našeho magazínu jsou proto NK ČR pravidelně archivovány a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu Národní knihovny České republiky.



Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko

ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.06 sekund