inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


LUCIE
  – EvoLucie

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Luboše Hnáta

ROCKSHOCK - www.irockshock.net: Zákulisí

Vyhledávání v této rubrice:   
[ Jít na úvodní stránku | Vybrat jinou rubriku ]

Peter Steele je po smrti
JO, Sobota, 17.04. 2010 - 19:46:18, 2903 bytů
  Ve věku 48 let zemřel ve středu 14. dubna frontman kapely Type O Negative, ex- Carnivore a Fallout, zpěvák a baskytarista PETER STEELE. Informaci, která v neoficiální verzi putovala internetem skoro dva dny, včera potvrdila jak vydavatelská společnost SPV Steamhammer, tak tour manager TON Mike Renault. Příčinou muzikantova úmrtí byl infarkt myokardu. Celkem oprávněně se pak spekuluje, že ho Peterovi přivodila v posledních letech znovu dosti nekontrolovatelně obnovená závislost na tvrdých drogách. Ostatně, poslední studiové album, které Steele s Type O Negative vydal, nese pro jeho stav v posledních letech dosti příznačný název: Dead Again


Jak zlobí Mayhem
JO, Neděle, 29.11. 2009 - 00:22:48, 3388 bytů
  Jak jsme vás již informovali v rubrice Telegrafistův Novinkový Týdeník, členové kontroverzní blackmetalové kapely MAYHEM byli v holandském Tilburgu zatčeni poté, co s vydatným přispěním svojí crew kompletně zdemolovali hotelový pokoj, ve kterém byli ubytováni. Podle oficiálního policejního vyjádření se ráno pokojové službě naskytl strašný pohled; Norové vyházeli všechny květiny zavřenými okny na ulici, roztřískali televizor, postele, zrcadla a roztrhali závěsy. Všechny stěny potřísnili nespecifikovanou matérií. Škoda byla vyčíslena na 5000 euro (cca 125 tisíc korun), celkem sedm lidí bylo drženo v místním žaláři, dokud škodu neuhradili.


David Gilmour podporuje hackera
JO, Neděle, 02.08. 2009 - 21:42:41, 3055 bytů
  Zpěvák a kytarista DAVID GILMOUR veřejně a velkoryse podpořil osvobození hackera Garyho McKinnona, když na internetu nabídl ke stažení 'svou' novou nahrávku Chicago. Píseň v šedesátých letech složil Graham Nash a nahrálo ji legendární seskupení Crosby, Stills, Nash & Young. V aktuální verzi dostala skladba nový text, k čemuž svolil sám původní autor. Nová slova napsala Janis Sharp, matka právě Garyho McKinnona, britského hackera, který v letech 2001 a 2002 opakovaně pronikl do sítí americké pozemní armády, letectva, námořnictva, Pentagonu a NASA, aby "v počítačích pátral po důkazech o existenci UFO".


Drama v táboře Anthrax, v Praze nezahrají!
JO, Středa, 22.07. 2009 - 21:28:39, 5388 bytů
  Mnoho fanoušků amerických thrasherů ANTHRAX před několika dny zaskočila zpráva, že kapela musela zrušit kvůli "vážné nemoci" vokalisty Dana Nelsona první tři koncerty z evropského turné, které mělo 29. července zasáhnout i pražské Retro. Toto vystoupení bylo odvoláno hned den poté, stejně jako koncert v norském Oslu. Anthrax současně vyzvali na své webové stránce fanoušky, aby se "modlili za Danovo uzdravení". V té době už však kolovaly po internetu fámy, že všechno je poněkud jinak. Redakce Rockshocku dokonce obdržela e-mail od jednoho z blízkých přátel kapely, který pod příslibem utajení prozradil, že Dan Nelson kapelu za velmi podivných okolností opustil den předtím, než měla vyjet na evropské turné a o žádnou nemoc se samozřejmě nejednalo.


Deratizační glosa
JO, Pátek, 17.07. 2009 - 00:11:47, 4709 bytů
  Vzhledem k aktuální, pseudohumanisty a multikulturními extremisty rozpoutané, zcela neopodstatněné mediální hysterii okolo textu skladby Deratizer a obalu stejnojmenného nového alba kapely ABBAND v čele se zpěvákem a textařem Alešem Brichtou, jehož jsem se ve své recenzi zastal jako nerasistického a nexenofobního, očekávám brzké předvolání na policii k podání vysvětlení nebo něčemu podobnému. Policie se už totiž touto kauzou, sólokaprem momentální mediální okurkové sezóny, seriózně zabývá.
Proto jsem sepsal následující doplňkové 'vysvětlení' ke svému před časem publikovanému názoru.


Koncert Pražského výběru II. musel být pro nezájem zrušen!
JO, Pondělí, 29.06. 2009 - 23:49:15, 3023 bytů
  Měla se z toho stát hudební akce měsíce, možná i začínajícího léta. Opak se však stal pravdou. V sobotu 20. června musel být dlouho plánovaný koncert PRAŽSKÉHO VÝBĚRU II s frontmanem Michaelem Kocábem vyškrtnut z programu Divadla Pod čarou. Důvod? Naprostý nezájem ze strany lidí! Víc k tématu dodal ředitel této písecké kulturní scény Miroslav Pokorný.


Ozzman žaluje Tondu
JO, Středa, 03.06. 2009 - 22:15:53, 2677 bytů
  Koncem května probleskla hudebním světem zpráva, že OZZY OSBOURNE žaluje svého někdejšího spoluhráče a kamaráda z kapely Black Sabbath TONY IOMMIHO, aby získal svůj podíl na obchodní značce, vztahující se k legendární britské formaci. Ozzy se doslova nechal slyšet, že po letech snahy získat požadované po dobrém mu už "prostě došla trpělivost."
V inkriminovaném prohlášení dává Ozzy zásluhu na současném dobrém jméně Black Sabbath nejen sobě, ale také dalším dvěma členům z legendární sestavy sedmdesátých let, baskytaristovi Terrenci 'Geezeru' Butlerovi a bubeníkovi Billu Wardovi, pro něž rovněž požaduje adekvátní podíly. Ozzman o Tonym doslova říká: "Na začátku devadesátejch let poslal kapelu hraním po malejch klubech, s neustále jinejma a jinejma muzikantama do hajzlu."


Toužimský zkolaboval, Arakain nedohrál!
JO, Pátek, 24.04. 2009 - 01:19:20, 3106 bytů
  Právě jsem se předčasně vrátil z pražského Retro Music Hall. Ještě než vám přineseme plnohodnotnou reportáž z tamního koncertního křtu nového alba Arakainu Restart, plním touto cestou svou nemilou zpravodajskou povinnost.
Jak už titulek napovídá, dnešní, respektive již včerejší show vůbec nedopadla dobře. Zpěvák hlavních hvězd večera JAN TOUŽIMSKÝ totiž uprostřed koncertu zkolaboval v šatně, kam se sotva odpotácel z pódia, musel být ošetřen rychlou záchrannou službou a následně transportován do nemocnice na další vyšetření.


Analogový i digitální Lennon
JO, Úterý, 13.01. 2009 - 23:21:32, 2600 bytů
  Za třicet tisíc dolarů byla minulý týden u aukčního domu Bonhams and Butterfields v Los Angeles anonymním fanouškem – sběratelem vydražena více jak šestiminutová originální nahrávka, na níž značně rozjařený (respektive společensky lehce unavený - to záleží na úhlu pohledu) JOHN LENNON zpívá píseň Just Because, s notně upraveným textem.
Skladbu původně interpretovanou zpěvákem Lloydem Pricem vylepšil John o vlastní verše jako třeba "chci sát tvoje bradavky ... pořádně je mačkat" a to včetně poukazu na konkrétní osoby (zde např. herečku Carly Simon), jimž jsou uvedené vzkazy určeny. A nebyl by to pochopitelně Lennon, kdyby nemířil i do vlastních řad a v textu sebestředně nedehonestoval rovněž sám sebe: "trocha koksu mě postaví na nohy".


Michal Pavlíček je po operaci
JO, Středa, 19.11. 2008 - 00:14:22, 2996 bytů
  Na konci předminulého týdne jeden z nejzásadnějších českých rockových kytaristů MICHAL PAVLÍČEK zkolaboval. Zdravotní potíže byly připisovány jeho pověstnému workoholismu, respektive z něho plynoucímu celkovému vyčerpání organismu. "Dokončuje biografickou knihu, nové sólové album, pracuje na další filmové hudbě. Skoro nespí…," uvedl tehdy kytaristův manažer z agentury Lev Production Luboš Vilas.
Michal byl nejprve hospitalizován na jednotce intenzivní péče interního oddělení nemocnice v Příbrami. Poté, co byl jeho stav stabilizován, byl dvaapadesátiletý hudebník a skladatel převezen do pražského IKEM, kde dnes dopoledne podstoupil operaci srdce, při níž mu byl proveden trojnásobný by-pass.


Zemřel Mitch Mitchell, Hendrixův bubeník
JO, Úterý, 18.11. 2008 - 23:21:24, 3453 bytů
  Jednašedesátiletý anglický bubeník MITCH MITCHELL, poslední žijící člen legendárního spolku Jimi Hendrix Experience, již rovněž není mezi námi. Ve středu 12. listopadu byl tento revolucionář rockové hry na bicí nalezen mrtev v americkém Portlandu. Podle prvních zpráv zemřel přirozenou smrtí ve spánku, ve svém hotelovém pokoji, bez cizího zavinění a ve střízlivém stavu.
V letech 1966 až 1969 tvořil společně s Noelem Reddingem (1945 – 2003) rytmické srdce Jimiho první kapely, s níž natočil trojici studiových alb Are You Experienced? (1967), Axis: Bold As Love (1968) a Electric Ladyland (1968). Byl rovněž u toho, když Jimi Hendrix Experience vystoupili v srpnu '69 na památném festivalu Woodstock.


Klávesista Pink Floyd a bubeník Sodom jsou po smrti
JO, Úterý, 16.09. 2008 - 01:51:34, 1858 bytů
  Ve věku 65 let dnes zemřel RICHARD WRIGHT, původní klávesista skupiny Pink Floyd. Podle slov jeho mluvčího, podlehl muzikant, který měl zásadní autorský podíl na podobě nejznámějších alb souboru jako Meddle, Dark Side Of The Moon nebo Wish You Were Here, "krátkému boji s rakovinou".
Původní bubeník německé thrashmetalové formace Sodom, známý jako 'WITCHHUNTER', vlastním jménem Chris Dudek, zemřel naopak po dlouhé nemoci "na selhání funkcí životně důležitých orgánů" v neděli 7. září. V kapele působil v letech 1983 až 1992, kdy stihl nahrát pět alb.


Rockové svatby
JO, Úterý, 16.09. 2008 - 01:18:35, 1522 bytů
  Nejen falešně nablýskané hvězdičky šoubyzu, plnící svými – často jen pro oči závistivé veřejnosti – vykonstruovanými eskapádami přední strany bulvárních tiskovin, ale i pravověrní rockeři čas od času vstupují do svazku manželského.
Aktuálně řady tuzemských rockových ženáčů rozšířili 28. 8. kytarista ABBandu a Merlinu MILOŠ 'MIMI' KNOPP a 5. 9. bubeník Alkeholu MARTIN MELMUS (viz foto).


Zveřejněny nové skladby Guns N´Roses – autor blogu zatčen!
JO, Čtvrtek, 04.09. 2008 - 19:46:04, 3604 bytů
  Americká média oznámila, že byl 27. srpna zatčen muž, který letos v červnu na svém internetovém blogu publikoval 9 dosud oficiálně nevydaných nahrávek GUNS N´ ROSES, pocházejících z nejčerstvějších studiových sessions kapely okolo Axla Rose v rámci příprav mytického, 'forever-in-production' alba Chinese Democracy.
Sedmadvacetiletý Kevin Cogill, vystupující pod přezdívkou 'Skwerl', je bývalým zaměstnancem distribučního oddělení labelu Universal music, s níž mají GNR aktuálně podepsanou nahrávací smlouvu a která vlastní i jejich kompletní katalog.


Nebezpečí jmény Varg Vikernes a Mark Chapman
JO, Čtvrtek, 04.09. 2008 - 19:28:44, 2571 bytů
  Norské ministerstvo spravedlnosti opět zamítlo žádost VARGA VIKERNESE o předčasné propuštění z vězení. Pětatřicetiletý někdejší frontman kultovních Burzum, známý též jako 'Count Grishnackh', který si momentálně odpykává jednadvacetiletý trest za vraždu Euronymouse z konkurenčního spolku Mayhem z roku 1993, je prý totiž stále "příliš nebezpečný na to, aby žil na svobodě."
To vrahu Johna Lennona, třiapadesátiletému DAVIDU MARKU CHAPMANOVI, byla jeho žádost o milost zamítnuta již popáté a další šance pro podání žádosti o propuštění z vězení se mu naskytne až v roce 2010.


133 článků (9 stránek, 15 článků na stránku)
[ 3 | 4 | 5 ]
Přejít na:
>>> HLAVNÍ PARTNER
Mondo Bizzaro - Rock Shop
>>> PARTNERSKÉ AKCE24.01.2019
31.01.2019
9.02.2019
17.02.2019
brezen-duben.2019
9.3.2019
20.4.2019
24.5.2019
30.05.-01.06.2019
15.06.2019
19.-20.07.2019
03.08.2019
16.-17.08.2019
31.08.2019

>>> AKTUÁLNÍ SOUTĚŽE


Neváhejte a soutěžte
s námi o následující ceny:

Soutěž o vstupenky na koncert Razorlight - do 30. 1. 2019>>> REDAKČNÍ NOVINKY


Chcete se stát novým spolupracovníkem redakce magazínu Rockshock?
Máte chuť recenzovat zajímavé nahrávky nebo knihy; reportovat z koncertů, festivalů a dalších uměleckých performancí; zpovídat vaše oblíbence napříč kulturním spektrem; objevovat různé neobyčejné projekty? Pokud ano, napište nám, co vás konkrétně baví a pochopitelně nezapomeňte přiložit i ukázky své tvorby. Nejzajímavější autory obratem oslovíme.

Rockshock se v roce 2011 stal součástí kolekce českých webových stránek, které Národní knihovna České republiky hodlá dlouhodobě uchovávat a zpřístupňovat pro budoucí generace!
Stránky našeho magazínu jsou proto NK ČR pravidelně archivovány a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu Národní knihovny České republiky.Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko

ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) Jiří Olszar + RockShock, 2005 - 2018: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.10 sekund