inzerce

ROCKSHOCK - www.irockshock.net
>>> VYHLEDÁVÁNÍ

Pokročilé vyhledávání


>>> HLAVNÍ MENU

  H L A V N Í   S T R Á N K A
  K O N T A K T Y   &   I N F O

  A K T U A L I T Y
  K A L E N D Á Ř   A K C Í
  VIDEO SHOCKPARÁDA

  R E C E N Z E
  R E P O R T Á Ž E
  F O T O G A L E R I E
  ROZHOVORY & PROFILY
  V Ý S L E C H
  SPEAK ENGLISH OR DIE
  S O U T Ě Ž E

  U N D E R G R O U N D
  Z Á K U L I S Í
  S T O P   -   T I M E
  A R C H I V   Č L Á N K Ů
  PŘEHLED RUBRIK


  ROCKSHOCK NA FB

>>> P A R T N E Ř I

  N A Š I   P A R T N E Ř I

>>> RECENZNÍ TIP


THE ROLLING STONES
  – Blue & Lonesome

Další recenze zde!

>>> VÝSLECH


Jan 'Skleník' Sklenář
Mirek Dvořák
Milan Hoffmann
Kečup
Loco Loco
Tonda Rauer
Pavel Pešata
Bobby Floutek
Jožin 'Nogando' Noga
Marek 'Mára' Dostál
Tom Wouda
Witch Hammer
Gate Crasher

>>> FOTOARCHIV· Nové samostatné galerie:
  Scorpions
  Lynyrd Skynyrd
  Vladimír Mišík
  Girlschool
  Visací zámek
  Arakain
  Don Airey
  Smokie
  Goran Bregović
  Absolut Deafers
  Kamil Střihavka
  Krausberry

  Další Galerie zde!

>>> WEBY REDAKTORŮ


Osobní web Františka Kovače

Osobní web Jiřího Rogla

Osobní web Jiřího Olszara

Web redakčního spolupracovníka Pavla Bartase

Osobní web Mirka Valenty

Osobní web Luboše Hnáta

ROCKSHOCK - www.irockshock.net: Stop-Time

Vyhledávání v této rubrice:   
[ Jít na úvodní stránku | Vybrat jinou rubriku ]

Perný den se dočkal velkého plátna a moc mu to sluší
JO, Úterý, 23.06. 2015 - 20:34:46, 3166 bytů
 

Jsou základem, jsou povinností, jejich notorické 'odrhovačky' znají lidé napříč generacemi po celém světě. Kdo je nezná, nemá v hudebním světě co dělat. THE BEATLES – kapela, o které toho bylo už tolik napsáno, že stvořit o ní originální článek je vskutku nadlidský výkon, o který se, podotýkám předem, ani snažit nehodlám.Punk rock – Náboženství, styl života, nebo muzika?
JO, Pondělí, 04.05. 2015 - 18:20:17, 13595 bytů
 

Napsat článek na podobné téma mě napadlo již před několika měsíci, v době, kdy internetem letěly štvavé články proti hudebníkům a kapelám, které nejsou ty 'správné' a jsou 'komerční' – zkrátka všechno špatně. Autor, jako hráč v regionální punkrockové kapele, tak opět rozjel téma, které se na této scéně propírá odnepaměti. Já se na celou věc zkusím podívat lehce obráceným pohledem, přestože jsem v punkrockové scéně více či méně aktivní přes 12 let.Padesátiodstínová mánie
JO, Sobota, 21.02. 2015 - 00:12:21, 4900 bytů
 

Milí rockoví příznivci, ať chceme, nebo ne, působení reklamy na naše vjemy je někdy vskutku neovlivnitelné. Můžeme se snažit sebevíc držet svých zásad, a přesto se zkrátka někdy před atraktivními poutači a líbivými melodiemi neskryjeme. A co potom, když se jedná o hudbu, film nebo knihu? Slyšíme-li ze všech stran, že ten či onen 'umělecký' počin bude 'zaručený trhák', zvědavost sehraje své a my se pak stáváme jen dalšími nechtěnými konzumenty toho, čemu se říká umění.Klubový tip: Rock'n'roll bar Tunel – místo, kde to žije!
JO, Úterý, 06.01. 2015 - 22:03:56, 7025 bytů
 

Je sice pravda, že RockShock je internetový časopis, týkající se převážně hudby, a tak jsem dlouho váhal, zda je tento článek vhodný. Po nějaké té konzultaci a popřemýšlení bych řekl, že ano. Proč by v rockovém časopise nemohlo být napsáno něco o rockovém klubu, který by třeba kdejaký rockově naladěný týpek rád navštívil a hledal?Petr Kůsa: SuperStar z umělé hmoty
JO, Čtvrtek, 07.04. 2011 - 23:25:05, 2675 bytů
  Skutečnost, že televizní soutěž Česko Slovenská SuperStar nemá od samého začátku svého vzniku žádnou úroveň, je jasná zvláště pro lidi, kteří vnímají muziku jako něco nevšedního. Výroba umělých hvězd nemůže dlouhodobě fungovat nikde na světě, natož v naší malé České nebo ještě menší Slovenské republice. 20. března jsem omylem na TV ovladači navolil Novu zrovna ve chvíli, kdy byl na pódiu pan Ševčík, který se snažil zazpívat píseň Crazy od skupiny Aerosmith. Myslím, že to od něj nebyla šťastná volba. Vůbec totiž své číslo nezvládl výrazově, v zásadních momentech pak ani neintonoval. Na druhou stranu to ale vnímám jako věc přirozenou: už tu zkrátka není z čeho vyrobit další 'umělotinu' do tzv. českého šoubyznysu.


Jan Petričko: Býk před větrnými mlýny
JO, Sobota, 10.07. 2010 - 01:15:59, 5934 bytů
  Dostalo se chlapcům španělské ekipy a oranžovým tulipánům skvostné výsady. Ať už dopadne nedělní finále jakkoli, vítěz pozvedne pohár mistrů světa pro svou rodnou zemi poprvé v osmdesátileté historii šampionátu! A jeden z těchto tradičních fotbalových národů tak navěky rozšíří počet elitních držitelů trofeje na osm. Nenechme se mýlit – byť je postup do finále pro oba celky obřím úspěchem, finálová porážka bude bolet až za hrob…
Tipovat nebudu, při prognózách čtvrtfinále jsem se trefil v jediném případě a zvláště způsob, jakým se poroučeli moji argentinští miláčci, budu rozdýchávat ještě nějaký ten pátek. A zase se může s gustem kopat do Maradony, jak je v našich sportovních médiích oblíbeným zvykem. Je ovšem pravda, že proti Německu nasekal chyb jako máku, to zase ano.


Jan Petričko: Osmička na lovu
JO, Pátek, 02.07. 2010 - 10:16:48, 3476 bytů
  Ve Francii aféra až státnického významu, v Anglii hluboká deziluze a příprava na razantní kroky v Premier League, v Nigérii konkrétní příkaz vládního kabinetu, aby tamní reprezentace celé dva roky nevystrčila nos z ostudy. Fotbal je dávno víc než jen sport. Ten navíc utrpěl dva těžké direkty v osmifinále, zvláště po bohorovném neuznání Lampardova gólu jsem opravdu zůstal jako opařený. Nehodlám tu pomilionté psát o doslova trapném bojkotu videa ze strany FIFA, dovolte mi raději prognózu před nadcházejícími čtvrtfinálovými boji.


Jan Petričko: Ode zdi ke zdi
JO, Sobota, 26.06. 2010 - 21:39:09, 3419 bytů
  Tak slabou Itálii nikdo z nás, kdo se o fotbal intenzivně zajímáme, neviděl na vrcholném turnaji možná – ještě nikdy? Průměrná obrana, naprosto jalová záloha a sterilní útok. A to, že squadra azzura dostala od Slováků nejvíce gólů v jednom zápase na MS po čtyřiceti letech, už je jen vyústěním letošního 'miseria italiano'. Slovensko postupuje zaslouženě, byť i pro mne je trochu záhadou tak diametrální rozdíl v jeho výkonech. A jeho trucování směrem k novinářům. Stačí se podívat na náš (velmi průměrný) deník Sport: přihlouplé rozhovory, pseudofilozofické sloupky a soudy od extrému k extrému. Vyhraješ jeden zápas, a už jsi mistr světa. Prohraješ – a jsi na odpis…


Jan Petričko: Bzučivé třesení sítem
JO, Pátek, 18.06. 2010 - 18:04:54, 6239 bytů
  Na světovém fotbalovém šampionátu v Jižní Africe se rozběhlo druhé kolo bojů, které je vždy naprosto kardinální – buď naděje na vzlet ze skupiny definitivně pohřbíš, nebo udržíš naději, či postup stvrdíš. Definitivu nemá ještě nikdo, i když Argentina je blizoučko. Její skvělá záloha a drtivý útok jsou zatím jako parní válec, ovšem Demichelisovo faux pas proti Koreji jen potvrdilo, že po odchodu vynikajícího Roberta Ayaly nemá toto mužstvo tak výraznou osobnost na postu středního obránce jako v minulosti – viz nejen Ayala, ale předtím i Ruggeri a ještě dříve Passarella. A navíc se zranil Walter Samuel.


Jan Petričko: Lesk a sláva míče kulatého
JO, Čtvrtek, 10.06. 2010 - 23:36:58, 9644 bytů
  Jelikož nejen rockem živ je rocker, rozhodli jsme se v našem magazínu zavést zbrusu novou rubriku Stop-Time. Jak už její samotný název indikuje, budeme se v jejím velmi liberálně definovaném rámci, prostřednictvím exkluzivních příspěvků, zabývat s hudbou často pouze zdánlivě nesouvisejícími společenskými tématy a fenomény.
A protože skoro v každém rockerovi je kus fotbalového fanouška, otevíráme Stop-Time právě u příležitosti zítra startujícího světového fotbalového šampionátu. Své glosy k (nejen) fotbalovému dění (nejen) v Jihoafrické republice vám bude v následujících týdnech předkládat náš nový redakční spolupracovník JAN PETRIČKO.


>>> HLAVNÍ PARTNER
Mondo Bizzaro - Rock Shop
>>> PARTNERSKÉ AKCE17.03.-7.4.2017
23.03.2017
24.03.2017
25.03.2017
2.4.2017
4.4.2017
02.06.2017
11.06.2017
21.-22.07.2017
21.-22.07.2017
05.08.2017
03.-05.08.2017
25.-27.08.2017

>>> AKTUÁLNÍ SOUTĚŽE


Neváhejte a soutěžte
s námi o následující ceny:

Momentálně neprobíhá žádná soutěž.
>>> REDAKČNÍ NOVINKY


Chcete se stát novým spolupracovníkem redakce magazínu Rockshock?
Máte chuť recenzovat zajímavé nahrávky nebo knihy; reportovat z koncertů, festivalů a dalších uměleckých performancí; zpovídat vaše oblíbence napříč kulturním spektrem; objevovat různé neobyčejné projekty? Pokud ano, napište nám, co vás konkrétně baví a pochopitelně nezapomeňte přiložit i ukázky své tvorby. Nejzajímavější autory obratem oslovíme.

Rockshock se v roce 2011 stal součástí kolekce českých webových stránek, které Národní knihovna České republiky hodlá dlouhodobě uchovávat a zpřístupňovat pro budoucí generace!
Stránky našeho magazínu jsou proto NK ČR pravidelně archivovány a jejich záznam je součástí České národní bibliografie a katalogu Národní knihovny České republiky.Licence Creative Commons
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Zachovejte licenci 3.0 Česko

ROCKSHOCK - www.irockshock.net

(c) František Kovač + Rockshock, 2005 - 2011: texty, grafické prvky, přizpůsobení systému United-Nuke, serverová a portálová administrace. Všechna práva vyhrazena.
ISSN 1804-3046. Další publikování nebo jiné šíření obsahu serveru je bez předchozího výslovného souhlasu provozovatele zakázáno. Za obsahovou správnost a právní
bezchybnost publikovaných textů odpovídají výhradně uvedení autoři. Pokud není uvedeno jinak, pocházejí použité fotografie z archivů na nich zobrazených umělců.
Powered by Copyright © UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena. Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund