Fajer – Vzplanutí
Publikováno: Čtvrtek, 08.02. 2018 - 14:58:22
Rubrika: Recenze


FAJER – Vzplanutí
Vlastní náklad / 36:06

Loňské debutové album skupiny Fajer Vzplanutí je vlastně jakýsi mix muzikantů napříč generacemi, žánry, okresy i městy – od Ostravy po Opavu. Najdeme zde jak bývalé spoluhráče Standy Hranického, tak téměř nováčky na rockových pódiích.

CD obsahuje 9 autorských písní většinou z pera sólového kytaristy Milana Trávníčka. Úvodní hardrocková vypalovačka Černý pes rozehřeje nejednoho posluchače. Svou linii si Fajer drží i v následující skladbě a až při třetí písni vpluje do nostalgických rockových balad, kde je asi největší síla tohoto CD. Úplněk pro mne – patrně nejsilnější skladba. Krásná rocková balada, kde se střídají pomalé a rychlé rytmy. Předposlední věc Moravské pole – téma, jehož se chopila už nejedna kapela a Fajer tuto historickou událost zpracoval po svém.

Závěrečný pomalý song Cizinec dává vyniknout jak zpěvákovi Danielovi Muczkovi, tak ostré sólové kytaře. Vzplanutí – teď přemýšlím, podle čeho vznikl název CD. Píseň tohoto názvu zde není. Takže debut jako 'vzplanutí' nebo můžeme říct 'zážeh'. Jako posluchač jsem spokojen, a jestli tohle bylo 'vzplanutí', těším se, až bude 'hořet'. Kdo má rád 'osmdesátky' a 'devadesátky' v modernějším hávu jako já, tomu vřele Fajer doporučuji.

minimum 1, maximum 5 Zdenek Svoboda

www.fajer.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9173