David Reece, ex-zpěvák Accept, 23. 2. v Šeříkovce
Publikováno: Pondělí, 05.02. 2018 - 22:30:55
Rubrika: Aktuality


Text: Václav Hadač

Se svou novou skupinou SAINTED SINNERS vydává pouhý rok po úspěšném debutovém albu stejného názvu, jako je název skupiny, bývalý vokalista Accept na albu Eat The Heat David Reece 16. 2. 2018 další desku Back With A Vengence u labelu El Puerto Records. A vy máte možnost si kapelu poslechnout hned týden po vydání alba, a to v pátek 23. 2. 2018 v plzeňské Šeříkovce.

Skupinu Sainted Sinners založili tento americký zpěvák s charismatickým hlasem a nadaný německý kytarista Frank Pané, který zároveň ještě drtí struny u známých Bonfire, kde David nějakou dobu za mikrofonem také působil. Rytmickou sekci tvoří baskytarista Malte Frederik Burkert, hrající též s Ianem Paicem a v Purpendicular, společně s bubeníkem maďarského původu Bercim Hirlemanem.

„Náš cíl bylo vytvářet tvrdší, kytarově orientovaný zvuk," říká Frank Pané. „Věděli jsme, co chceme, určitě je slyšet, že mě ještě víc než na předchozí desce obrovsky ovlivňuje Eddie Van Halen a Randy Rhoads. Určitě je tam i ovlivnění Deep Purple, i když je tentokrát na této desce méně kláves než na té předešlé. V jiných písních na albu je slyšet vliv Rainbow, když v nich zpíval R. J. Dio. Tyto vlivy jsou naprosto přirozené a nejsou plánované."

Klávesy na desce obsluhují hostující Angel Vafeiadis a losangeleský klávesista Eric Ragno, který již mačkal klapky u Alice Coopera, Paula Stanleyho z KISS a u Billyho Gibbonse ze ZZ TOP.

„Jsem opravdu šťastný a spokojený s konečným výsledkem," shrnuje Frank Pané. „Jsme nová kapela a je těžké být dnes uznáván mezi těmi stovkami nových hudebních nahrávek vydaných každý měsíc, takže bychom chtěli učinit prohlášení, že Sainted Sinners je skupina, kterou byste měli vyhledat a poslechnout si ji."

Na koncertě bude také prodáváno a podepisováno nové CD Back With A Vengeance, vydané pouhý týden před koncertem. Jako předkapela vystoupí mistři AOR v ČR – BLACK TIGER z Olomouce. Zároveň ve stejný den, tedy v pátek 23. 2. 2018, zahrají Sainted Sinners od 17.00 hodin akusticky ve středu Plzně v Hudebních nástrojích Houdek, Divadelní 1. Vystoupení je spojeno s podpisovou akcí a prodejem nového CD. Na tuto akci je vstup zdarma.

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9166