Wohnouti natáčeli videoklip v Africe
Publikováno: Pátek, 02.02. 2018 - 16:35:14
Rubrika: Aktuality


Text: Zdena Selingerová
Foto: archiv skupiny

Část kapely WOHNOUT se vydala do Afriky objevovat krásy Keni, navštívit malou nemocnici Itibo a hlavně natočit videoklip. Ten má podpořit sbírku na koupi dýchacího přístroje do místní nemocnici Itibo, kterou zde vede český lékař Aleš Bárta.

Wohnouti tak přebírají štafetu po kapele Pio Squad, která natáčela v Bangladéši a podpořila projekt Čalantika. Wohnout brázdili prašné cesty Afriky a sbírali videomateriál k písni Sladký dřevo, která je z nově připraveného alba.

„My Wohnouti tolik rádi cestujeme, de facto už od samého našeho vzniku. Nyní ale přišlo něco, co spojilo naši životní vášeň s projektem, kterej ji povýšil na užitečnou věc. Napsali jsme písničku, načrtli scénář, sbalili kytary a batohy a odjeli natáčet do Afriky. Dobrodružství je skvělá věc. A když ještě pomáhá, není co řešit."

Videoklip má podpořit sbírku na nákup dýchacího přístroje do nemocnice Itibo pro podpůrnou a řízenou ventilaci pacientů a je určený pro využití jak pro dospělé, tak pro děti nebo novorozence v kritickém stavu a v pooperační péči. Kapela tuto nemocnici v rámci natáčení navštívila a týden tak byla v koloběhu veškerého dění.

„Nikdy jsem se nedostal tak blízko k běhu věcí, které souvisejí s naší životní prioritou, což je zdraví. Viděl jsem operaci chlapa posekaného mačetou, řvoucí dítě se zaseknutou kuličkou v uchu, kluka, co spadl do hluboký studně a polámal si žebra. Ale taky jsem byl svědkem porodu, po kterém rodička sedla obkročmo na motorku a odjela s dítětem zamotaným v dece po hrbolaté cestě domů..." komentuje kytarista Honza Homola.

Více informací o celém projektu se dozvíte na www.wohnoutiproitibo.cz. Sbírku lze podpořit jakoukoliv finanční částkou na číslo účtu 555 636 555/0300, variabilní symbol 156.

Po návratu Wohnouty čeká poslední část akustické tour, kterou doplní elektrická vystoupení na řadě festivalů. Čeká je také příprava nového řadového alba, které vyjde v létě.

Wohnout – Unplugged Tour:
02. 03. – Litomyšl, Kotelna
03. 03. – Pec pod Sněžkou, Klondike
10. 03. – Klatovy, Stálá divadelní scéna Klatovy
16. 03. – Mělník, divadlo
17. 03. – Strakonice, Městské kulturní středisko
23. 03. – Litovel, velký sál Záložny
24. 03. – Čáslav, hotel Grand
14. 04. – Pelhřimov, KD Máj

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9158