Britské punkerky The Sex Pissed Dolls to rozjedou v Rock Café
Publikováno: Pátek, 26.01. 2018 - 22:40:01
Rubrika: Aktuality


Text: Smart Communication

V současnosti nejžádanější mladé britské punkerky THE SEX PISSED DOLLS vystoupí poprvé ve střední Evropě na mimořádném koncertě. Pětice nabroušených dračic, která dává rockové a punkové klasice nový nevídaný říz a sex appeal, vtrhne 14. března do pražského Rock Café. The Sex Pissed Dolls jsou ve Spojeném království stále více vyhledávanou koncertní kapelou. Písničkám The Clash, The Sex Pistols, Nirvany, Blondie, Buzzcocks, ale i Talking Heads dávají tyhle ostré roštěnky nevídaný drajv a nemenší silou disponují i jejich vlastní songy.

„Pecky jako God Save The Queen, Pretty Vacant nebo EMI jsou vypáleny a přetaveny s tak skvělou energií, že samotní členové 'Pistolí' by před nimi měli smeknout své umaštěné hučky..." píše o zážitcích z koncertu recenzent serveru invernessgigs.co.uk a jeho kolega z Project Metal Music píše nadšeně: „To, co dělá těch pět holek, je ztělesněním čistého ducha punku. Skvělá bubenice Anna Key připomíná legendárního Keithe Moona, Nancy Doll je brilantní zpěvačka, která ví, jak pracovat s davem, to je čistý punk! Kytaristky Kitty Vacant a Connie Rotter, stejně jako baskytaristka Jilly Idol ovládají stage a hrají přesně tak, jak je třeba." Kapela má partu svých věrných fanoušků, kteří pod praporem The Dolls Barmy Army berou ztečí všechny koncerty. Už projeli řadu prestižních sálů a festivalů v Británii, včetně legendárního Isle Of Wight Festivalu, Manchester Academy nebo bristolského klubu The Fleece, a v dubnu se chystají dobýt legendární 100 Club v Londýně. Ještě předtím však kapela poprvé zahraje ve střední Evropě.

The Sex Pissed Dolls, pětice pekelně rozjetých holek z anglického Blackpoolu, vystoupí v pražském Rock Café ve středu 14. března od 20.00 hodin, předprodej vstupenek v síti Ticketpro – www.ticketpro.cz/hudba/metal-punk-emo/2259192-sex-pissed-dolls.html. Facebook událost – www.facebook.com/events/153148622138571.

The Sex Pissed Dolls vznikly jedné noci roku 2014 kolem třetí ráno, na konci jednoho povedeného mejdanu v západoanglickém Blackpoolu, kde budoucí manažer kapely Paul Smith pustil Nancy svoje oblíbené punkové nahrávky ze 70. let. Po pár měsících byla kapela na světě a hned způsobila v UK malé zemětřesení. Jejich explozivní vysokooktanové koncerty namíchané z punkové a rockové klasiky i vlastních skladeb se staly záhy pověstnými a katapultovaly je do velkých klubů a na festivaly. Dámy hrály dvakrát na legendárním Isle Of Wight Festivalu, kde si loni hravě poradily i s hlavní scénou, dostaly pozvání zahrát i na F1 British Grand Prix. Byly headlinery řady dalších britských festivalů, sdílely pódia například s Texas, Rodem Stewartem, Razorlight, The Buzzcocks, Adam Ant, The Pretenders, The Kaiser Chiefs nebo s The Damned. A teď se chystají zbořit jeden z nejstarších pražských klubů – Rock Café.

Související odkazy:
www.thedollsrock.com
www.facebook.com/thesexpisseddolls
www.twitter.com/SexPissedDolls
www.youtube.com/channel/UCiAb3VRprENy2qsOVJ3-wEg

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9138