The Animals se představí na jediném koncertu v ČR v brněnském Sono Centru!
Publikováno: Čtvrtek, 25.01. 2018 - 19:00:59
Rubrika: Aktuality


Text: Brnokoncert

V sobotu 24. února 2018 rozezní sál brněnského Sono Centra písně jedné z velkých legend druhé poloviny 60. let – skupiny THE ANIMALS, která je vedle Beatles či Rolling Stones řazena mezi klenoty britské hudby. Nejen znalcům se hned vybaví zejména písně The House Of The Rising Sun či Donʼt Let Me Be Misunderstood.

The Animals je původně rhythm&bluesová a rocková kapela z 60. let. Zřejmě nejstylovější britská skupina vznikla jako Alan Price Combo v Newcastlu, kde hrávala pravidelně každou sobotu v nabitém Downbeat Clubu. Poté, co na post zpěváka nastoupil Eric Burdon, přesídlili do honosnějšího klubu A Go-Go a začátkem roku 1964 změnili jméno na The Animals. Pak vystupovali v klubech v Londýně a okolí. Mnoho hitů kapely obsadilo přední místa anglické i americké hitparády. Po dvou albech – The Animals (1964) a Animals Track (1965) – Alan Price soubor v květnu 1965 opustil.

Následovala řada personálních změn a také vydání singlů Inside Looking Out, Don't Bring Me Down a alba Animalism pod hlavičkou Dec. V září 1966 Burdon neočekávaně skupinu rozpustil, koncem téhož roku však zformoval tzv. New Animals (resp. soubor nazývaný též Eric Burdon And The Animals). Soubor se začal přiklánět k rock'n'rollu a folk rocku a slavil úspěchy hlavně v USA, kam přesídlil. Hity z tohoto období: San Francisco Night, Monterey (1967), Sky Pilot (1968). Skupina se zde zúčastnila několika velkých hudebních festivalů. V roce 1969 Burdon kapelu rozpustil, aby se věnoval sólové dráze.

Od roku 2003 koncertuje formace pod názvem The Animals And Friends, tvoří ji dva původní členové John Steel, který je též spoluzakladatelem původního bandu, a Mickey Gallagher a jsou doplněni o Dannyho Handleyho a Roberta Ruize.

Součástí programu večera bude také vystoupení předkapely BAND OF HEYSEK, brněnského bluesového tria, které vzniklo z projektu Nuck Chorris Gang. Co od jejich vystoupení čekat? „Hrajeme částečně svůj, částečně převzatý repertoár, kdy většinou já (Jan Švihálek, pozn. red.) přinesu nějakou písničku, kterou uchopíme po svém a zahrajeme. Věříme na kouzlo chyb a nepřesností v hudbě (skutečný život také není perfektní), nejdůležitějším faktorem je pro nás energie, kterou se snažíme předávat dál." V září 2017 vydali kritiky velmi dobře přijatou desku Shovel & Mattock.

Nenechte si ujít večer plný super muziky v Sono Centru v Brně 24. 2. 2018. Předprodej vstupenek probíhá v síti Ticketpro ( www.ticketpro.cz).

Komu by však tento lahůdkový hudební večer stále nestačil, máme pro něj dobré zprávy. Po skončení koncertu The Animals & Friends se přesouváme na afterparty do nedalekého klubu Mersey, kde vystoupí skupina Band Of Heysek akusticky. Vstupné bude se vstupenkou z koncertu v Sono Centru zdarma, jinak 50 Kč.

The Animals And Friends (UK) – 24. 2. 2018, od 19.30 hod. – Brno, Sono Centrum
www.brnokoncert.cz

Videa:
www.youtube.com/watch?v=3CErG3pOos8
www.youtube.com/watch?v=hRXb7K7k7bQ

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9136