Festival Gothoom sa chystá na 9. ročník v čele s kultovými Exodus
Publikováno: Středa, 24.01. 2018 - 20:10:33
Rubrika: Aktuality


Text: Gothoom Production

Sviatok slovenských priaznivcov najtvrdších metalových žánrov bude mať svoje deviate pokračovanie. Po druhýkrát vo výbornom prostredí pod hradom Revište. Minútku od diaľnice a pri tom v lone stredoslovenskej prírody. Priestranný areál, stánky s metalovým tovarom, jedlo pre mäsožravcov i veganov, ale hlavne tri dni plné najlepšej extrémnej muziky. Tento rok v o niečo skoršom termíne než zvyčajne. Začne sa 5. júla s blackmetalovým dňom a následne bude pokračovať metalová oslava až do 7. júla.

Headlinerom budú EXODUS, legenda amerického thrash metalu, jedna z prvých kapiel žánru, ktorá je ale stále plná sily ako v štúdiu, tak naživo. K nim sa pridá ďalšia kapela, ktorá formovala žáner, VADER – jedni z otcov európskeho death metalu. Privítame aj vracajúcich sa gréckych symfonikov zo SEPTICFLESH. Veľmi špecifickým okorenením bude trojlístok islandských kapiel, z ktorých každá oplýva originalitou a silnou atmosférou – SÓLSTAFIR, SVARTIDAUÐI a ZHRINE. Atmosféru posilní množstvo kvalitného black metalu v podobe mystických SCHAMMASCH, neuchopiteľných DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT, českých hviezd klasickej formy ROOT i ich moderných krajanov z INFERNO či poľských hypnotikov BLAZE OF PERDITION a ich rodákov z MORD'A'STIGMATA. Skrátka neprídu ani deathmetalisti, na ktorých si počkajú švédski ENTRAILS, brutalisti z DEFEATED SANITY, orientálni MAAT, atypickí SHODAN alebo to najlepšie zo slovenskej a českej scény v podobe BRUTE, PERVERSITY, TORTHARRY, DEMENTOR, DYSANGELIUM či MELANCHOLY PESSIMISM. Fanúšikov pomalších, post a doomových žánrov zase potešia zdrvujúci OBSCURE SPHINX, medzinárodní CLOUDS a domovskí DOOMAS. Revištské podzámčie, 5.–7. 7. 2018, 41 kapiel toho najlepšieho z extrémneho metalu z domova i z celého sveta.

Kompletná festivalová súpiska: EXODUS, SEPTICFLESH, VADER, SÓLSTAFIR, ENTRAILS, DARKENED NOCTURN SLAUGHTERCULT, ROOT, DEFEATED SANITY, DARKFALL, CLOUDS, OBSCURE SPHINX, MAAT, CTULU, PHANTASMA, SCHAMMASCH, INFERNO, BLAZE OF PERDITION, ZHRINE, SVARTIDAUÐI, SODOMIZED CADAVER, JUST BEFORE DAWN, TORTHARRY, DEMENTOR, MELANCHOLY PESSIMISM, PERVERSITY, BRUTE, ELYSIUM, RAMCHAT, LUNATIC GODS, ASGARD, DIVINE CHAOS, SHODAN, SOOTHSAYER, DEADFREIGHT OF SOUL, MORD'A'STIGMATA, PROCH, DOOMAS, IN TWILIGHT'S EMBRACE, DYSANGELIUM, ZHI REN, ACID FORCE

Súvisiace odkazy:
FB udalosť – www.facebook.com/events/1945017665755423
Oficiálne stránky festivalu – www.gothoom.com/festival





Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9133