Beth Hart vydává s Joem Bonamassou album Black Coffee
Publikováno: Středa, 24.01. 2018 - 17:56:28
Rubrika: Aktuality


Text: Zdena Selingerová

Americká bluesrocková zpěvačka BETH HART vydává nové studiové album s kytarovým mágem JOEM BONAMASSOU. Její již čtvrtý koncert v Česku, který bude 29. listopadu hostit pražské Forum Karlín, je z poloviny vyprodán.

V roce 2011 vyšlo první album nahrané společně zpěvačkou, skladatelkou a bluesrockovou 'střelou' Beth Hart a kytarovým mágem Joem Banamassou s názvem Don't Explain. Tři roky nato vydala tato dvojice album Seesaw, jež získalo nominaci na cenu Grammy a vyšplhalo se na první příčku prodejní hitparády Billboard Blues. Nyní nadešel čas a tato magická dvojice se opět spojila a 26. ledna vydává další společný skvost, album Black Coffee, jejž stvořili spolu s producentem Kevinem 'The Caveman' Shirleyem. Album obsahuje deset skladeb, které ve svém repertoáru proslavili umělci, jako jsou Edgar Winter, Etta James, Ike & Tina Turner, Steve Marriot, Ella Fitzgerald, Lil' Green, LaVern Baker, Howlin' Wolf, Lucinda Williams nebo Waldeck.

Beth Hart v roce 2017 absolvovala světové turné se svým posledním studiovým albem Fire On The Floor. Její pražská zastávka v listopadu 2017 ve vyprodaném sále Fora Karlín zanechala v hudebních fanoušcích nezapomenutelný dojem. Už tehdy oznámila, že se za rok vrátí. Tento úspěch umocňuje i skutečnost, že Beth je se svým albem Fire On The Floor letos nominována na prestižní Blues Music Awards hned ve třech kategoriích, a to 'Contemporary Blues Female Artist', 'Contemporary Blues Album' a 'Instrumentalist – Vocals'. A proto asi nebude velkým překvapením, že více než polovina vstupenek na její čtvrtý koncert, který je naplánován na 29. listopadu v Praze, je již vyprodána.

A je na co se těšit. Každý z koncertů, který Beth Hart u nás odehrála, byl zcela jiný. Co se ale nikdy nemění, je nasazení zpěvačky. Beth je upřímně bezprostřední, sálá z ní temperament, je živelná a energická. Nebojí se komunikace s publikem a zapojuje jej přímo do dění koncertu. Je zcela zřejmé, že některé z novinek jejího nového alba Black Coffee 29. listopadu v pražském Foru Karlín zazní. Vstupenky na koncert 29. listopadu 2018 jsou k dispozici v síti Ticketpro v ceně od 990 Kč.

Tracklist alba Black Coffee:
1. Give It Everything You Got
2. Damn Your Eyes
3. Black Coffee
4. Lullaby Of The Leaves
5. Why Don't You Do Right
6. Saved
7. Sitting On Top Of The World
8. Joy
9. Soul On Fire
10. Addicted
11. Baby I Love You (bonus track)

Oficiální YouTube kanál Beth Hart:
www.youtube.com/user/BethHartMusic

Videoklip Black Coffee z nového alba Black Coffee s Joem Bonamassou:
www.youtube.com/watch?v=NooMzmbE0xc

Videoklip Love Is A Lie z alba Fire On The Floor:
www.youtube.com/bethhartmusic

Největší hity:
Bang Bang Boom Boom www.youtube.com/watch?v=oNj_JpWJqEg
L. A. Song www.youtube.com/watch?v=xlpQ7IOlov4

Koncert pořádá Liver Music.

Související odkazy:
www.livermusic.cz
www.facebook.com/events/1857768067887319

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9132