Cocotte Minute a Pio Squad startují společné Rude Boys Rallye
Publikováno: Neděle, 21.01. 2018 - 23:05:22
Rubrika: Aktuality


Text: Zdena Selingerová
Foto: archiv Cocotte Minute

Nejsvébytnější české ikony svých žánrů vyrazí na společnou spanilou jízdu skrz Česko. Na části tour vystřídá PIO SQUAD stoupající slovenská hvězda BIJOUTERRIER. Po loňském, prozatím nejúspěšnějším turné, jehož součástí byl i beznadějně vyprodaný pražský Lucerna Music Bar, přicházejí COCOTTE MINUTE s dalším originálním konceptem.

Ačkoliv by se mohlo zdát, že Cocotte Minute mají s Pio Squad pramálo společného, opak je pravdou. Divoká, svobodná a nespoutaná devadesátá léta jejich dospívání definovala, přístup k životu, hudbě i nadhled k žánru, ve kterém se každá kapela se ctí a lehkostí pohybuje. Obě kapely debutovaly pro své scény zásadními nahrávkami na začátku nového tisíciletí a obě mají za sebou zcela ohromující zmrtvýchvstání v posledních letech.

Cocotte Minute ohromili v roce 2015 kritiku i fanoušky comebackovým Rituálem, první v Česku živě a na jediný pokus nahranou videodeskou, a od té doby pokračují ve spanilé jízdě na vrchol. Pio Squad excelovali niterně hlubokou návratovou lahůdkou Stromy v bouři z roku 2016, za kterou obdrželi zcela zaslouženě žánrového Anděla, již druhého ve své nabité hudební historii.

„Už teď je jasný, že to bude legendární zájezd. Potají se učíme Pio šlágry, protože se do jejich show rozhodně hodláme nasquatovat. Neskutečně nás to baví," prozrazuje Zeller koncept ojedinělého dvojkoncertu. „A samozřejmě nebude chybět společnej mega hit, kterej jsme složili jenom pro tohle turné a po jehož poslechu se vrhne většina českých hudebních kritiků hromadně z útesu," dodává excentrický frontman Cocotte Minute.

„Těším se na tohle kombo. Cocotti zas netuší, že krotím elektrickou kytaru tak, že až uslyší naše riffy, vodfoukne jim to kníry... Vemte jedno kytarový kombo navrch a já vás sejmu," přidává se Eurodel aka Dreaddy Krueger.

Punková princezna Zita Rigondeaux se svou smečkou BijouTerrier osvěží s Cocotte Minute část turné svým fenomenálním HC theatro punkem a vykouzlí nadupaný set těch největších hitů včetně novinek z nové desky. Zdařilý producentský a skladatelský počin, za kterým mimo jiné stojí i Kuko z legendárních Horkýže Slíže, nezadržitelné stoupá na slovenské rock'n'rollové nebe. Právě s BijouTerrier jako hostem vyprodali Cocotte Minute pražský Lucerna Music Bar v loňském roce.

Rozpis termínů turné:
24. 02. – Liberec, Bunkr + Pio Squad
01. 03. – Praha, Lucerna Music Bar + Pio Squad
02. 03. – Ostrava, Barrák + Pio Squad
03. 03. – Brno, Metro + Pio Squad
09. 03. – Čelákovice, KD + BijouTerrier
10. 03. – Ústí n. Labem, Doma + BijouTerrier
23. 03. – Pardubice, Žlutý pes + Pio Squad
24. 03. – Zlín, Fénix + Pio Squad
06. 04. – Kolín, KD + Pio Squad
07. 04. – Plzeň, Buena Vista Club + Pio Squad
13. 04. – Aš, LaRitma + Pio Squad
14. 04. – Litvínov, Ponorka + Pio Squad
20. 04. – Olomouc, S-klub + BijouTerrier
21. 04. – České Budějovice, K2 + BijouTerrier

Více na:
www.cocotteminute.org
www.piosquad.cz
www.bijouterrier.sk

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9124