Pipes And Pints propojují v novém videoklipu muziku s výtvarným uměním
Publikováno: Čtvrtek, 18.01. 2018 - 22:56:00
Rubrika: Aktuality


Text: FlyHigh Artist
Foto: David Růžička

11. 1. v 11.11 hod. kapela PIPES AND PINTS zveřejnila svůj druhý singl v nové sestavě Rebel In My Veins. Propojila se v něm s pop-artovým umělcem Josefem Ratajem (Rataj Art) s tím, že to všem pořádně natřou. Vzkazují, že každému umělci koluje v žilách rebelská krev s nespoutanou touhou něco tvořit a překonávat hranice. Kapela přirovnává pauzu a pocity z ní ke kleci, která se otevře prvními koncerty v dubnu v Praze a Brně.

Josef Rataj je pop-artový malíř a umělec, který se ke spolupráci s kapelou Pipes And Pints nedostal úplnou náhodou. Po návratu z Ameriky přišla nabídka na první výstavu v Čechách. Přestože neměl hotovou ani jednu malbu, přijal ji jako velkou výzvu. Za jedinou noc vytvořil 10 velkoformátových obrazů. Atmosféru tvůrčího maratonu mu v ateliéru dělalo CD Pipes And Pints. Právě díla z této výstavy odstartovala jeho uměleckou kariéru.

Pipes se s Ratajem setkali úplnou náhodou až v listopadu 2017, v podkrovním ateliéru alternativního prostoru Drive House na křtu posledního videoklipu Raise Our Flag. Promítal se klip, hrálo se na kytary a Josef u toho všeho maloval ve svém půdním ateliéru. „Řekli jsme si jen pár slov, ten příběh mluvil za vše. Bylo jasné, že spolu něco musíme udělat," říká k tomu dudák Vojta Kalina.

„Já, co si natavím v hlavě, to se mi stane, pozitivní myšlení mi obrátilo život k tomu, co jsem vždycky chtěl dělat. Někdy ty události nedávají smysl, ale vše vede k vytyčenému záměru. Srdce je kompas. Naše setkání byla jasná synchronicita," říká k tomu Josef Rataj.

„Umění je energie, směsice barev, zvuků a pocitů, a to vše chceme ve videoklipu předat. Pepa má navíc při malování podobnou energii, jako když my hrajeme, lítá to všude kolem. A přitom, aniž by to kdokoli tušil, i Travisův text je o tetování, malování na těle a vzpomínkách, které si s sebou neseme," dodává Vojta. Rebel In My Veins je vůbec první song, který kapela po pauze složila. Energie a radost z tvorby ze skladby jen srší.

Videoklip Rebel In My Veins www.youtube.com/watch?v=WpwDCxWI7GQ

Klec, která kluky vypustí do nové koncertní éry, se otevře koncerty v Brně a Praze. „Chtěli jsme pro tuto příležitost něco speciálního. V brněnském Sonu jsem si chtěl zahrát už od jeho otvíračky s magickým koncertem členů Dire Straits. Pražskou Pragovku jsme zase vybrali pro kouzelnou atmosféru jejího industriálního prostředí, do které naše divočina padne skvěle. I tento klip jsme natočili v jedné z jejích nádherných hal, všechno to do sebe zapadá," říká k výběru prostor Vojta.

6. 4. 2018 – Brno, Sono
FB událost – www.facebook.com/events/549325542092252
Předprodej – www.goout.net/cs/listky/pipes-and-pints/nevb

14. 4. 2018 – Praha, Pragovka
FB událost – www.facebook.com/events/142941213029829
Předprodej – www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/vstupenky/pipes-pints-hala-pragovka-praha-1056561

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9115