The Legends Rockfest se připravuje na sedmé pokračování
Publikováno: Středa, 03.01. 2018 - 19:42:45
Rubrika: Aktuality


Text: Sylva Kaplanová

The Legends Rockfest si za šest let existence již definitivně vydobyl své místo na festivalové mapě republiky. Každý rok se o třetím víkendu v červenci (v roce 2018 tedy ve dnech 20.–21. 7.) sjíždějí příznivci rockové a metalové muziky i festivalu samotného do Hořic v Podkrkonoší, kde areál autokempu U Věže po dva dny žije rodinnou festivalovou atmosférou.

Line-up festivalu bývá každoročně sestaven tak, aby zastoupil nejen kapely, které si během své dlouholeté hudební kariéry zaslouží označení české legendy, ale nabízí prostor i mladým uskupením. I tentokrát tedy festival dostál svému názvu a na léto 2018 pozval na pódium jména časem prověřená, jako jsou ARAKAIN, DOGA, HARLEJ či KOMUNÁL. Nesmí chybět vítěz loňského diváckého hlasování TRAKTOR, premiérově se představí VISACÍ ZÁMEK, TRAUTENBERK a ALKEHOL. Na pomezí legendy a nového jména pak stojí LIMETAL, který pod tímto názvem hraje stále relativně krátce, ale je složen z muzikantů, kteří mají v hudební branži velké zkušenosti. Našlápnuto mezi legendy mají i DYMYTRY, kteří ve stejném roce oslaví patnácté výročí existence kapely. Dále vystoupí GATE CRASHER, AHARD, F.A.KING, RAZZ či NUKLEÁRNÍ HOVADA.

Divácké hlasování o nejúspěšnější kapelu daného ročníku festivalu probíhá během obou dnů. Vítězové získávají sošku, která je symbolem festivalu a pochází z dílny akademické sochařky Dagmar Štěpánkové. Soška má podobu ruky se vztyčeným ukazováčkem a malíčkem. Tradiční soutěž bude samozřejmě probíhat i při sedmém ročníku. Festivalový doprovodný program zahrne i autogramiády a soutěže o ceny. Festivalový areál se nachází v autokempu U Věže v těsné blízkosti Masarykovy věže samostatnosti. Areál organizátoři každoročně zvelebují a vylepšují, pro jeho výzdobu jsou typické grafické prvky, které spojují webové stránky, plakáty, festivalová trička i drobný merchandise. Patří k nim motiv křídel a obelisk s modelem orla umístěný v areálu. K výzdobě areálu dále dnes již neodmyslitelně patří graficky zdobená festivalová brána, velký vyřezávaný nápis The Legends Rockfest, vlajky vítězných kapel z jednotlivých ročníků a především velká socha 'paroháče' umístěná
hned u pódia.

Členové organizačního týmu se snaží vytvářet rodinnou atmosféru a pohodu, velmi jim záleží na tom, aby se zde všem návštěvníkům líbilo. To oceňují nejen fanoušci, ale i kapely, které na festival přijíždějí vystupovat a pravidelně se sem vracejí. Na internetu se každoročně objevuje mnoho kladných ohlasů jak ze strany publika, tak ze strany účinkujících. O návštěvníky je zde dobře postaráno. Ubytovat se můžete hned v několika kempech se sociálním zázemím, nachází se zde také velká plocha pro parkování a stanování, účastníci, kteří preferují komfort, mohou využít služeb hotelů v Hořicích či v blízkém okolí. Přímo v areálu se můžete samozřejmě také najíst ve stáncích s občerstvením či zakoupit suvenýry vztahující se k festivalu i merchandise vystupujících kapel.

Návštěva The Legends Rockfestu může být zároveň i tipem na dovolenou s výlety do okolí. Masarykova věž samostatnosti slouží jako rozhledna, blízko areálu se nachází koupaliště a vede tudy cyklostezka, Hořice nabízejí i možnosti pěší turistiky. Samotnému městu se říká 'město kamenné krásy', neboť zde můžete obdivovat množství soch. V blízkém okolí je možno navštívit zoo ve Dvoře Králové nad Labem, Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou, nejkrásnější přehradu v Čechách Les Království, rodný domek K. J. Erbena v Miletíně nebo Český ráj.

Více informací najdete na adrese www.thelegendsrockfest.cz, pod kterou je nově spuštěn také e-shop na adrese www.thelegendsrockshop.cz. Tam můžete zakoupit mj. vstupenky či dárkové balíčky – výhodné sety pro dva.

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9074