Totální nasazení a Imodium vyrážejí na Mikro Tour 2018!
Publikováno: Úterý, 02.01. 2018 - 18:39:23
Rubrika: Aktuality


Text: Tereza Fišerová

Slánská punkrocková klasika TOTÁLNÍ NASAZENÍ zahajuje svou již dvacátou osmou koncertní sezonu společným turné s broumovskou kapelou IMODIUM. Obě kapely se spolu na koncertní šňůře potkávají poprvé. Mikro Tour 2018, jak pořádající agentura ForFUN Agency šestici klubových zastávek nazvala, se ponese v duchu rockové a punkové muziky, kde obě kapely představí to nejlepší a nejaktuálnější ze svého repertoáru.

Totální nasazení vzniklo v roce 1990 z party spolužáků slánského gymnázia. Kapela si za dvacet sedm let existence, během nichž vydala na CD, LP i MC osmnáct studiových, živých i výběrových alb včetně dvou live DVD a odehrála víc jak tisíc pět set koncertů v klubech i na festivalech nejen po celé České republice, vybudovala svým skromným přístupem velmi početnou fanouškovskou základnu, ve které nachází silnou oporu. Skupina patří mezi velmi žádané, když každoročně odehraje na 80 koncertů, a na nedostatek hraní i publika si tak rozhodně nemůže stěžovat. I v roce 2018 se s kapelou Totální nasazení budete mít možnost potkat kromě Mikro Tour na samostatných koncertech a festivalech, jimž vévodí domácí slánský rockový festival Valník na konci srpna.

Čtyřčlenná formace Imodium už také patří k české klubové stálici. Na svém kontě má stovky odehraných koncertů, předskakování Avril Lavigne, Simple Plan, Bush nebo Halestorm, řadu klipů a pět studiových alb. Jako jediná česká kapela Imodium čas od času pořádají tzv. Bytové turné, ojedinělí jsou také v rámci natáčení dokumentů mapujících jejich koncerty (naposledy například krátký film Bory, který dokumentuje výjimečný koncert uprostřed borské věznice). Rok 2017 Imodium zvládli velmi úspěšně. Absolvovali turné s kapelou Rybičky 48, u Supraphonu vydali v pořadí pátou studiovou desku s názvem Element a odjeli k ní dvouměsíční turné, pod taktovkou Michala Havlíčka natočili dva podařené videoklipy. Momentálně se kromě Mikro Tour připravují na nadcházející majálesovou a festivalovou sezonu.

Jak rádi říkáme v kapele, 'žádné turné není kompletní', a tak jsme i po našem téměř dvouměsíčním cestování našli několik míst, kam jsme se s novou deskou ještě nedostali. Ve spojení s 'Totáčema' to bude navíc, myslím, velká legrace!" říká Thom z Imodium.

Zastávky Mikro Tour, na které se jako hosté střídavě objeví také kapely COVERS FOR LOVERS nebo DERATIZÉŘI:
09. 02. – Písek, Divadlo Pod čarou
24. 02. – Liberec, Club Road 66
02. 03. – Brno, Eleven Club
03. 03. – České Budějovice, MC Fabrika
09. 03. – Litomyšl, Kotelna Music Club
10. 03. – Rakovník, Dům osvěty

Související odkazy:
www.totaci.cz
www.imodiumband.cz
www.forfunagency.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9069