16. březen bude ve Futuru patřit Aquilo
Publikováno: Sobota, 16.12. 2017 - 11:22:57
Rubrika: Aktuality


Text: D-Smack-U Promotion

AQUILO se nikdy nedali svázat konvencemi, což je v dnešním neustále se měnícím světě popu velký klad. Od svých nahrávek z roku 2013, které pořídili v ložnici, urazili velký kus cesty – dnes to jsou globální streamované hvězdy, které vás 16. března rozpálí ve Futurum Music Baru. Vstupenky za 330 Kč + poplatky jsou k mání na www.goout.cz, v sítích Ticketpro a Ticketportal, na webu Futurum Music Baru a pokladně Lucerna Music Baru (bez poplatku). Na místě v den koncertu za 390 Kč.

Aquilo počátkem letošního roku vydali debutové album Silhouettes, kterému se dostalo nadšených ohlasů – a přesto se rozhodli nepodpořit ho turné. To, co vypadalo nejdřív podivně, začalo později dávat smysl. Jakmile se album dostalo do povědomí fanoušků, Tom Higham a Ben Fletcher se přestěhovali do svého jiholondýnského studia, aby odstartovali druhou fázi své kariéry.

„Kdybychom hned se Silhouettes vyrazili na turné, byl by to krok zpátky," vysvětluje Ben. „Některé skladby byly několik let staré a nereprezentovaly náš současný vývoj. Plánem bylo najít nový sound tak, aby turné bylo spíš jako nový začátek než kulminace toho, co začalo v našich ložnicích, kdy jsme sotva tušili, co vlastně děláme."

Výsledkem je ii (Side A), pět nových skladeb, které vyšly v listopadu jako EP a které budou tvořit první půlku druhého alba Aquilo naplánovaného na příští rok.

Fanoušci velkolepého soundu Aquilo se nemusejí obávat – nové písničky jsou stejně působivé jako jejich hudební předchůdci. Jsou ale vyzrálejší, drsnější a cílenější. Tentokrát ale byly laptopy nahrazeny hudebními nástroji. Na ii (Side A) se staly samplované smyčce jejich debutu minulostí. Na dvě skladby si Tom a Ben pronajali dechovou sekci Bonobo.

Aquilo tedy koncem letošního a začátkem příštího roku podniknou o osm měsíců odložené turné po Evropě a Británii. „Už jsme hráli na mnoha festivalech," říká Ben, „ale právě ten streaming dostal naši hudbu do celého světa. Začátkem roku jsme vystoupili s naší samostatnou show v New Yorku a lidi úplně šíleli. Jsme populární na místech, o kterých se nám ani nesnilo, že bychom je mohli navštívit."

Více info:
www.aquilomusic.com
www.facebook.com/aquilouk
www.futurum.musicbar.cz
www.facebook.com/futurum
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion
www.goout.net/cs/listky/aquilo/mvrb

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9020