Vzpomínkový večer na Gregga Allmana
Publikováno: Pátek, 15.12. 2017 - 22:17:57
Rubrika: Reportáže


VZPOMÍNKOVÝ VEČER NA GREGGA ALLMANA
8. prosince 2017, Praha, restaurace Písecká brána

Text: Luboš Hnát
Foto: Hanka Luxemburková

8. prosince 2017 by se dožil 70 let zakladatel Allman Brothers Band GREGG ALLMAN. U příležitosti jeho nedožitého výročí se v restauraci Písecká brána v Praze konal vzpomínkový večer na tohoto legendárního muzikanta. Jistě není bez zajímavosti, že ve stejný večer se konal také v americkém Los Angeles.

Pražský večírek uspořádali Honza Holeček a Jan Zahradil, velcí fanoušci Gregga Allmana a Allman Brothers. Pro tento večer dokonce složili kapelu – jakýsi Allman Brothers Tribute Band, jehož sestava byla opravdu exkluzivní. Honza Holeček (piano, zpěv), Jindra Musil (kytara), Dan Hubáček (bicí) a legenda československé beatové muziky Vladimír 'Guma' Kulhánek (basová kytara). Tahle parta se postarala o začátek celé akce. Kapela zahrála čtyři skladby z repertoáru Allman Brothers. Byl to vlastně průřez celou historií 'Allmanů'. Mezi skladbami nemohla chybět Stormy Monday, která stejně jako Statesboro Blues zastupovala rané 'allmanovské' období. A naopak End Of The Line z desky Shades Of Two Worlds (1991) a Soulshine z alba Where It All Begins (1994) zastupovaly novější éru kapely.

Publikum, ve kterém bylo možné zahlédnout celou řadu známých muzikantů, jako třeba Petra Roškaňuka nebo Joea Karafiáta, každou skladbu náležitě ocenilo. Čas vymezený pro čtyři skladby utekl jako voda, a i když jsme se hlasitě dožadovali přídavku, bohužel jsme se ho nedočkali. Další nedlouhá část večera patřila ukázkám z knihy Gregga Allmana My Cross To Bear, která vyšla v roce 2012. Krátké ukázky předčítal Jan Zahradil, který vybral pět vtipných úryvků. Ty naznačily, že celá kniha je napsaná velmi zábavně, takže publikum často propukalo v hlasitý smích. Je jen velká škoda, že kniha ještě nevyšla u nás.

Poslední, nejdelší část večera byla věnována promítání koncertu Allman Brothers Band z Beacon Theatre v roce 2010. Tady byla trošku škoda, že na promítání nebylo lepší ozvučení. Zvuk byl totiž bohužel až moc přebasovaný, takže koncertu nebylo úplně dobře rozumět. Ale protože tou dobou už v sále probíhala volná zábava, nikomu problém se zvukem nevadil a reprodukovaný koncert všichni brali jako vhodnou kulisu. A tak mezi lidmi vládla příjemná pohodová atmosféra nasáklá výbornou muzikou i blížícími se Vánocemi. Nemám žádné zprávy o tom, jak probíhal večírek na Greggovu počest v Los Angeles, ten pražský se ale mimořádně vydařil.

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9019