Ostravský koncert Scorpions přeložen na 6. června 2018
Publikováno: Úterý, 12.12. 2017 - 18:19:43
Rubrika: Aktuality


Text: Echopromotion
Foto: Mirek Valenta

SCORPIONS byli nuceni na své současné Crazy World European Tour přeložit tři koncerty. Jedná se o tyto termíny: 3. 12. Ostrava (ČR, Ostravar Aréna), 5. 12. 2017 Lublaň (SLO, Stozice Arena) a 7. 12. 2017 Bělehrad (SRB, Kombank Arena).

Tyto koncerty jsou nyní přeloženy na červen 2018. Scorpions je odehrají v následujících termínech:
06. června 2018 – Ostrava
08. června 2018 – Lublaň
10. června 2018 – Bělehrad

Vstupenky zakoupené na původní termíny zůstávají v platnosti na nová data. Scorpions se tímto všem omlouvají za komplikace a těší se na setkání s fanoušky v červnu 2018. Poslední vstupenky na nový termín jsou v prodeji v síti Ticketpro.

Německá skupina Scorpions vznikla v roce 1965 zprvu jako žákovský soubor, který založil Rudolf Schenker. Profesionálně byli 'Škorpioni' založeni v Hannoveru až v roce 1969. Zakládající sestavu Scorpions tvořil doprovodný kytarista a zpěvák Rudolf Schenker, kytarista Karl-Heinz Follmer, baskytarista Lothar Heimberg a bubeník Wolfgang Dziony. V roce 1971 Follmera nahradil Rudolfův mladší bratr, skvělý kytarista Michael Schenker, a ke skupině se přidal zpěvák Klaus Meine. Po vydání debutového alba Lonesome Crow Michael Schenker v roce 1973 přestoupil ke slavnější anglické formaci UFO a o rok později již ze základní sestavy zbyli jen rytmický kytarista Rudolf Schenker a vokalista Klaus Meine. Oba pak natrvalo zůstali vůdčími osobnostmi 'Škorpionů'.

Za svoji kariéru si Scorpions vyzkoušeli rozmanité metody tvorby – od spolupráce s Berlínskou filharmonií přes elektronické experimenty na albu Eye II Eye až po čistě akustickou desku Acoustica. Nahrávek prodali více jak 100 milionů a bez nadsázky je lze považovat za nejúspěšnější německou kapelu. Mezi jejich největší hity patří hymnické Wind Of Change, Rock Like A Huricane nebo Still Loving You, a právě tyto skladby nesmějí na žádném koncertě Scorpions chybět. Stejně tak tomu bude i na ostravském koncertě.

Aktuální sestava: Klaus Meine – zpěv, Rudolf Schenker – kytary, Matthias Jans – kytary, Paweł Mąciwoda – baskytara, Mikkey Dee – bicí

Související odkazy:
www.the-scorpions.com
www.livenation.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=9008