Thrashmetaloví Kreator posilují line-up Ostravy v plamenech
Publikováno: Čtvrtek, 07.12. 2017 - 18:12:31
Rubrika: Aktuality


Text: Jiří Olszar
Foto: Jiří Olszar

'Bohové násilí' byli vyslyšeni, respektive byla vyslyšena mnohá přání fanoušků, kteří se chystají na příští ročník festivalu Ostrava v plamenech, jenž proběhne ve dnech 3.–4. 8. 2018 v Ostravě v Dolní oblasti Vítkovice. Právě v mnoha přáních zaznělo jméno německé thrashmetalové ikony KREATOR, která se tak po několika letech opět vrací do Ostravy, a to dokonce na stejné místo činu.

Kreator patří bezesporu mezi špičku světové thrashmetalové scény, což dokazuje i jejich stálá koncertní či vydavatelská aktivita. V Evropě snad neexistuje žádný významnější festival, kde by se tato čtveřice z Essenu nepředstavila. Historie kapely se datuje k začátku 80. let, kdy se Miland 'Mille' Petrozza (zpěv, kytara), Jürgen 'Ventor' Reil (bicí) doplněni o tehdejšího baskytaristu Roberta Fiorettiho rozhodli naskočit do právě se rozjíždějícího thrashmetalového rychlíku. Po dvou letech vypilovali muziku a v roce 1984 konečně dali kapele i definitivní název – Kreator. Rok nato celý svět ohromili debutem Endless Pain, a zařadili se tak právem mezi nejlepší thrashmetalové spolky tehdejší doby. A tento statut si udrželi až dodneška. To dokazují jak vyprodané koncerty, tak i nově vznikající nahrávky. Ta letošní, s názvem Gods Of Violence, patří jednoznačně k tomu nejlepšímu, co kdy němečtí thrasheři vydali. Na ní se podíleli kromě Milleho Petrozzy a Jürgena 'Ventora' Reila i baskytarista Christian 'Speesy' Giesler a kytarista Sami Yli-Sirniö (Waltari). K nové desce vydali i několik singlů a výborných videoklipů. Ten poslední s názvem Hail To The Hordes vypustili do světa v listopadu a zhlédnout jej můžete zde: www.youtube.com.

Kreator se tak zařadili po bok další metalové legendy SAXON, která byla potvrzena jako první headliner příštího ročníku Ostravy v plamenech. Fanoušci britské legendy na její nový počin teprve čekají – řadovka Thunderbolt vyjde 2. února příštího roku –, ovšem už nyní si mohou dopřát menší ochutnávku. Tento měsíc se totiž Saxon pochlubili zbrusu novým videoklipem k titulnímu songu Thunderbolt. Vychutnat si jej můžete prostřednictvím odkazu www.youtube.com. Dalším zahraničním hostem budou italští symfonici WIND ROSE, v jejichž tvorbě najdeme i prvky progrese a power metalu, a to přesně v takovém duchu jako na letošní novince Stonehymn. Tradice ženských vokálů zůstane na festivalu zachována díky bulharské heavymetalové formaci RAMPART. Více jak deset let na scéně a čtyři vydaná alba, tady rozhodně nelze hovořit o nezkušených zelenáčích.

Ani 'tuzemská' scéna nepřijde na Ostravě v plamenech zkrátka. Třicet let existence sem přijedou oslavit hardcore/metaloví EDITOR. Tahle drsná slovenská smečka si letos rovněž připsala na konto novou desku Old School a ochutnat ji můžete prostřednictvím odkazu www.youtube.com, kde najdete video k titulnímu songu. A když Ostrava v plamenech, tak zde samozřejmě nemůže chybět ani to nejlepší, co může 'ocelové město' nabídnout. Scházet tak nemůže ostravská crust/rock'n'rollová mlátička MALIGNANT TUMOUR. Letos se na festivalu výborně představila i na popularitě stále rostoucí formace TRAKTOR, a tak se mohou fanoušci těšit příští rok na repete. K festivalovým stálicím jednoznačně patří i domácí DOGA. Ta se před pár dny pochlubila novou deskou Hard Werk, takže návštěvníci se mohou těšit nejen na klasické hity, ale i zbrusu nové fláky. Po několika letech se na festival vrátí i maskovaní psy-core/metaloví DYMYTRY. Ti se letos pochlubili hned dvěma EP nahrávkami – Sedmero krkavců a United We Stand.

Tím ovšem výčet účinkujících pro příští ročník Ostravy v plamenech zdaleka nekončí a podle pořadatelů se fanoušci mohou těšit ještě na několik zajímavých zahraničních hostů. Sledujte proto aktualizované informace na stránkách www.ostravavplamenech.cz nebo Facebooku
www.facebook.com/ostravavplamenech. Vstupenky za aktuální cenu 990 Kč (VIP 2500 Kč) zakoupíte na www.ticketportal.cz.

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=8992