Elektroswingový mág Parov Stelar v Praze dokáže, jak moc mu sluší blues a jazz
Publikováno: Pátek, 24.11. 2017 - 13:03:46
Rubrika: Aktuality


Text: D-Smack-U Promotion

Marcus Fuereder, známý pod svým uměleckým jménem PAROV STELAR, je nejúspěšnější umělec v Rakousku. Je nazýván zakladatelem 'electro swingu' a jeho skupina PAROV STELAR BAND je velmi žádaná po celém světě. I v České republice má Parov Stelar ohromné množství fanoušků, kteří si společně s ním užívají elektrizující roztančenou atmosféru jeho koncertů. Jedním z jeho dalších vystoupení bude koncert 10. března 2018 v pražské Tipsport Areně na Výstavišti v Holešovicích. Vstupenky za 800 Kč + poplatky jsou v předprodeji na Ticketportal, GoOut.cz a Ticketpro. Na místě v den koncertu za 1000 Kč.

Hudba Parov Stelar zní dnes v mnoha filmech, televizních pořadech a reklamách po celém světě. Už jeho první EP Kiss Kiss a následující album Rough Cuts v roce 2004 mu okamžitě otevřely dveře do mezinárodní scény elektronické hudby. Jeho jedinečný zvuk, specifický přístup k hudební produkci a neortodoxní kombinace hudebních žánrů jej brzy učinily hvězdou taneční scény. S následnými alby Seven And Storm (2005), Shine (2007), Coco (2009), Princess (2012), Invisible Girl (2013), The Art Of Sampling (2013), Demon Diaries (2015), Live @ Pukkelpop (2016) a více než 20 EP si dokázal svoji pozici nejen udržet, ale dokonce s každou další nahrávkou a koncertem svůj status neuvěřitelně posílil a dnes má miliony nadšených fanoušků po celém světě.

Skupina Parov Stelar Band odehrála více než 700 živých vystoupení po celém světě. Vyprodala dva koncerty v Playstation Theatre v New Yorku, Alexandra Palace v Londýně, Zenith v Paříži a Columbiahalle v Berlíně. Hrála na spoustě velkých festivalů, jako jsou Coachella (USA), Glastonbury (Velká Británie), Sziget (HU), Hurricane / Southside, Lollapalooza (DE), Rock Werchter, Pukkelpop (BE), Vieilles Charrues, Solidays (FR), Curych Open Air, Gampel Open Air a Gurten Festival (CH), Untold (RO), Frekvence (AT), a společně s La Fete The L'Humanite hrála v Paříži před 100 000 lidmi.

Parov Stelar je žádán také pro spolupráci s jinými věhlasnými umělci. Pracoval s Tonym Bennettem a Lady Gaga, Marvinem Gayem, Lanou Del Rey, Bryanem Ferrym, Aronem Chupou a mnoha dalšími. Parov Stelar je nejúspěšnějším umělcem Rakouska. Získal 7 rakouských hudebních ocenění Amadeus (2012 – 'Best Electronic / Dance', 2013 – 'Best Live Act', 'Best Electronic Act', 'Best Album', 2015 – 'Best Electronic / Dance', 2016 – 'Best Electronic / Dance').

Parov Stelar má 1 milion fanoušků na Facebooku a více než 100 milionů zobrazení YouTube. Jeho skladby byly použity na více než 700 kompilacích po celém světě (např. Hotel Costes, Buddha Bar a Electro Swing) a v řadě televizních pořadů, seriálů a filmů. Existují desítky televizních reklam s jeho hudbou, např. Audi, Bacardi, Courvoisier, Colgate, Cosmopolitan, Escada, Fiat, Google, Microsoft, Motorola, Nespresso, Paco Rabanne, Target, Telecom Italia a Vodafone.

Nové album Parov Stelar s názvem The Burning Spider bylo vydáno letos v dubnu. Mnoho aspektů jedinečného zvuku Parov Stelar, které milují jeho fanoušci po celém světě, dokázal na nové desce zachovat, výrazně ho ale obohatil o nové vlivy. Na svých posledních albech se Parov Stelar vyprofiloval jako globální superstar elektro swingu, nová nahrávka se ale posunula také směrem k bluesovým a jazzovým prvkům. Více než 12 000 fanoušků ve vyprodané vídeňské Stadthalle nadšeně slavilo začátek The Burning Spider Tour, na které bude opět vystupovat se svoji kapelou. Vezme ji do Austrálie a na Nový Zéland, na největší evropské festivaly a velké halové koncerty v New Yorku, Londýně, Paříži a mnoha dalších městech, aby společně zahráli skladby z nového skvělého alba, stejně jako klasické hity Parov Stelar.

Více info:
www.parovstelar.com
www.facebook.com/parovstelar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion
www.ssl.ticketportal.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=8954