Chinaski
Publikováno: Sobota, 18.11. 2017 - 12:58:40
Rubrika: Reportáže


CHINASKI
11. listopadu 2017, České Budějovice, Budvar Aréna

Text: Petr 'Tibi' Tibitanzl
Foto: Petr 'Tibi' Tibitanzl

Kapela Chinaski celý rok nekoncertovala, na jaře vydala nové album Není nám do pláče a přes léto dobíjela baterie na podzimní turné. 11. 11. 2017 kapela dorazila i na zimní stadion Budvar Aréna v Českých Budějovicích. Jako host, resp. předkapela, vystoupil PETER ARISTONE, ale téměř vyprodanou halu příliš nezaujal.

Úderem 21. hodiny se konečně objevili CHINASKI, resp. jejich obří stíny světlem promítané na bílou oponu. Hned na úvod zazněl letitý hit Vedoucí. Chinaski si nikdy nepotrpěli na příliš monstrózní vystupování plné ohňů a laserů, ale na letošní turné avizovali největší světelnou i zvukovou show v historii kapely. Například padající sníh nebo dým vkusně dokreslovaly atmosféru písní. V rozhovoru před koncertem Chinaski prozradili, že do nového alba promítli zkušenosti čtyřicátníků, a i když prý některé věci nejsou tak jako ve dvaceti, stále se cítí skvěle. Na pódiu svá slova jen potvrzovali, z muzikantů sršela energie, nadhled, pohoda.

V pořadí sedmá byla česko-slovenská píseň s názvem Slovenský klín, kdy Michal Malátný přivítal mladou zpěvačku ze Slovenska Magdu Královou. Ta se na pódiu během večera objevila ještě několikrát a byla příjemným osvěžením v písních čtyřicátníků z Prahy. Asi největší nadšení vzbudila jedna z nejstarších písní Punčocháče, podpořená krásným hlasem zpěvačky Magdy. I když se publikum odvazovalo pomalu, jak je v jižních Čechách obvyklé, ve finále nechtělo kapelu pustit z pódia. Ukazuje se, že Chinaski zrají jak Víno.

Exkluzivní fotogalerie z celého koncertu zde!

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=8932