Olda Říha oslaví příští rok sedmdesátiny s Katapultem v pražském Foru Karlín
Publikováno: Sobota, 18.11. 2017 - 07:27:40
Rubrika: Aktuality


Text: Echopromotion
Foto: archiv skupiny

Olda Říha a jeho parťáci baskytarista Andy Budka a bubeník Ondra Timpl si dovolují oznámit, že KATAPULT příští rok prožije mimořádný rok. Olda Říha, zakládající člen legendární skupiny Katapult, oslaví ve skvělé formě neuvěřitelné sedmdesáté narozeniny, a navíc si připomeneme 40. výročí vydání 'stříbrného' alba Katapult, které v roce 1978 přivedlo k českému rocku několik generací posluchačů a fanoušků z celého Československa.

Katapult se za svoji éru musel potýkat s celou řadou problémů ze strany politického establishmentu, nepřízní tzv. odborné kritiky až po tragickou sérii úmrtí členů kapely, kdy postupně v krátké době odešli bubeníci Tolja Kohout a Karel 'Káša' Jahn a nakonec i životní Říhův 'kumpán' – baskytarista Jiří 'Dědek' Šindelář.

Nicméně nezdolná vůle Oldy Říhy, podpora fanoušků, a hlavně nesmírná láska k rock and rollu mu přivedla do cesty Andyho Budku a Ondřeje Timpla, se kterými již několik let natáčí skvělé písničky a brázdí česko-slovenská města jako za starých časů. V současné době tak Katapult vychovává již třetí
generaci věrných posluchačů, a ke svému výročí se proto rozhodl uspořádat výroční koncert! To, že tento koncert bude skutečně výjimečný, strhující a nevšední, prozradit můžeme, ale vše ostatní uvidíte a uslyšíte osobně v listopadu 2018 v pražském Foru Karlín!

U příležitosti nadcházejícího výročí skupiny vydá Supraphon v květnu 2018 výpravné výběrové 3CD Katapult Zlaté hity. V říjnu bude následovat LP+CD reedice desky Katapult, tedy 'stříbrného' živého alba z roku 1978 v luxusním balení. Speciální dárková kolekce bude obsahovat také dobový reklamní plakát, fotobooklet a další překvapení z historie skupiny.

Katapult – Olda Říha 70. narozeniny – 15. 11. 2018 – Praha, Forum Karlín

Vstupenky v síti Ticketpro v prodeji od 20. 11. 2017, 9.00 hod. Ceny vstupenek 790 Kč.

Související odkazy:
www.katapult.cz
www.livenation.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=8930