Deep Purple prodlužují turné Infinite Long Goodbye a míří do brněnské DRFG Areny
Publikováno: Úterý, 07.11. 2017 - 21:35:55
Rubrika: Aktuality


Text: Echopromotion
Foto: Jim Rakete

DEEP PURPLE, jedna z nejzásadnějších kapel všech dob, která byla v roce 2016 uvedena do rock'n'rollové Síně slávy, u nás naposledy vystoupila letos v květnu, kdy nadchla fanoušky v pražské O2 Areně.

Ian Gillan, Roger Glover, Ian Paice, Steve Morse a Don Airey, kteří tvoří osmou sestavu v historii kapely, pokračují v krasojízdě v hardrockových šlépějích – ve stylu a nuancích jejich poslední tvorby jasně poznáte odkazy na starší počiny Deep Purple. Pokud nastavíte náhodné přehrávání pro celý katalog kapely, výsledkem bude jeden z nejlepších hudebních výstupů v historii rockové hudby.

Deep Purple začali postupně prozkoumávat nové hudební oblasti a vzbuzovat zájem fanoušků, kteří ještě ani nebyli na světě, když mocná Purple mašinerie ovládala hudební svět. Jejich svatým grálem jsou alba In Rock (1970), Machine Head (1972) a Made In Japan (1973), která katapultovala Deep Purple na špičku, co se příjmů z koncertů a celosvětových prodejů alb týče. Velkou zásluhu na tom měla skladba Smoke On The Water.

Během své dlouholeté kariéry dali Deep Purple vzniknout bezpočtu skladeb, které jsou dnes již považovány za naprostou klasiku. Jejich písně také vyvolaly nikdy nekončící debatu mezi staršími a novějšími fanoušky, především po vydání nahrávky Now What?!, která se zařadila mezi nejprodávanější desky na světě. K dnešnímu dni se jí prodalo přes půl milionu kopií a kapela zároveň jen od jejího vydání prodala více než milion vstupenek na své koncerty. Velmi úspěšná byla i videa From The Setting Sun... (In Wacken) a ...To The Rising Sun (In Tokyo), která ve stejný den obsadila 1. a 2. příčku v britském video žebříčku, a potvrdila tak, že živé koncerty Deep Purple nepřestávají fanoušky fascinovat.

Deep Purple – 2. 7. 2018 – Brno, DRFG Arena

Vstupenky v síti www.ticketpro.cz . Ceny vstupenek 990–1390 Kč. Meet & Greet VIP k dispozici – více informací na www.vipshowtix.com. VIP upgrade je možný dokoupit pouze k již zakoupené vstupence.

Související odkazy:
www.deep-purple.com
www.facebook.com/officialdeeppurple
www.twitter.com/_DeepPurple
www.livenation.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=8897