Ritchie Blackmore přijede v dubnu se svým projektem do Prahy
Publikováno: Neděle, 29.10. 2017 - 22:47:10
Rubrika: Aktuality


Text: Echopromotion
Foto: archiv skupiny

Historie projektu RITCHIE BLACKMORE'S RAINBOW je jedinečná. Kapela v čele s legendárním kytaristou Deep Purple existovala jen něco málo přes deset let, ale bezesporu významně ovlivnila historii rockové hudby.

Po zklamání z hudebního směru, kterým se tvorba Deep Purple ubírala, se Ritchie v roce 1975 rozhodl kapelu opustit, aby usiloval o osobní uměleckou vizi a realizoval vlastní hudební ambice. Následně se zrodili Ritchie Blackmoreʼs Rainbow. Všichni, kdo od 'muže v černém' čekali bombastický rockový počin, byli zklamáni: místo důrazu na svůj virtuózní kytarový styl Blackmore obohatil hudební podobu své nové formace láskou k hudbě velikána klasiky Johanna Sebastiana Bacha. Kombinací své romantické záliby v mystických středověkých motivech a vokálu výjimečného zpěváka Ronnieho Jamese Dia Blackmore zručně vytvořil rockové písně se zřetelnými odkazy na renesanční a barokní hudbu dob minulých.

Po mnoha personálních podobách a rozchodech Rainbow odehráli poslední koncert 31. května 1997 v dánském Esbjergu. 'Muž v černém' následně založil se svou ženou Candice renesanční projekt Blackmoreʼs Night. A jak říkají, zbytek je historie... až doposud. Po dlouhé přestávce se v roce 2016 Blackmore úspěšně vrátil do říše rockové hudby s novými, osobně vybranými hudebníky. Dál prohlubují svou ikonickou pověst a navazují na nepopiratelný odkaz Ritchie Blackmoreʼs Rainbow.

20. 4. 2018 se Ritchie Blackmoreʼs Rainbow představí v pražské O2 Areně na jediném exkluzivním koncertu pro střední Evropu. Vstupenky v prodeji od 30. října 2017 v předprodejní síti Ticketportal. Ceny vstupenek 990–1490 Kč.

Související odkazy:
www.facebook.com/events/154446021823363
www.livenation.cz

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=8870