Vyšlo druhé album Between The Planets
Publikováno: Středa, 25.10. 2017 - 14:56:07
Rubrika: Aktuality


Text: Kontra Production
Foto: archiv Between The Planets

Na začátku října 2017 vyšlo druhé album kapely BETWEEN THE PLANETS nazvané Of Inner Sight. Pražské seskupení Between The Planets je instrumentální groove metal/ambient trio, které vzniklo původně jako one man projekt Martina 'Spacoshe' Peřiny. Nejde ale rozhodně o tradiční djent – v tvorbě se kromě velkého množství ambientních zvuků objevují také časté post-metalové elementy, čisté, až progrockově znějící kytarové pasáže a další výlety do rozličných žánrů.

Na novém albu Of Inner Sight si zahostoval např. i saxofonista Jørgen Munkeby (Shining, ex-Jaga Jazzist), zpěvačka Barbora Mochowa nebo violoncellista Karel Žďárský. O mix a mastering se postaral osvědčený Ecson Waldes ze studia Biotech, cover CD je dílem 3D grafika Lukáše Lancka (ISISDESIGNSTUDIO). Oba již s kapelou spolupracovali i na první desce. K vydání byl také zveřejněn klip ke skladbě Inside. „Veškerou práci okolo klipu jsme svěřili Michalovi Skořepovi (kapela Stroy), který vymyslel koncept, celý klip režíroval, natočil a sestříhal," přibližuje 'Spacosh'. „Kromě záběrů na hrající kapelu se klipem prolíná ještě jedna dějová linka, kterou představují záběry na herečku Markétu Šandovou. Když jsem se s Michalem bavil o významu názvu Inside, uvedl jsem mu klíčová slova jako vnitřní svět, fantazie, nekonečný vesmír uvnitř vlastní mysli apod. On pak přišel s tím, že by tu vedlejší dějovou linku mohla představovat kariéristická upjatá manažerka, která v průběhu klipu projde určitým vnitřním přerodem, uvědoměním, přijmutím sebe sama..." dodává.

Album Of Inner Sight je možné poslechnout i koupit na Bandcampu:
www.betweentheplanets.bandcamp.com/album/of-inner-sight

V brzké době bude k mání také ve všech digitálních obchodech jako Spotify, iTunes atd. Novinka rovněž vychází na fyzických CD nosičích. Na začátku roku 2018 chystají Between The Planets sérii koncertů s názvem Svlékni tmu tour 2018 společně s DYING PASSION a ELBE, což je společný post-rockový projekt 'Spacoshe' a Standy Jelínka z Dying Passion.

Termíny zastávek Svlékni tmu tour 2018:
08. 02. – Praha, Modrá Vopice
09. 02. – Plzeň, Divadlo pod lampou
10. 02. – České Budějovice, MC Fabrika
23. 02. – Šumperk, H-club
24. 02. – Karviná, Hard Rock Cafe
02. 03. – Banská Bystrica, Tartaros Club
03. 03. – Uherské Hradiště, klub Mír
09. 03. – Česká Třebová, Modrý trpaslík
10. 03. – Brno, Melodka

Související odkazy:
www.betweentheplanets.bandcamp.com/album/of-inner-sight
Klip Inside www.youtube.com/watch?v=uVL9AcUZ8RM
Teaser Of Inner Sight www.youtube.com/watch?v=83x2WiXgWIA
www.facebook.com/BetweenThePlanets
www.betweentheplanets.bandcamp.com

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=8856