Infected Chaos – Killing Creator
Publikováno: Pondělí, 23.10. 2017 - 17:25:06
Rubrika: Recenze


INFECTED CHAOS – Killing Creator
Bret Hard Records / 51:36

Rakouská kapela Infected Chaos existuje od roku 2014 a má na svém kontě už dvě studiová alba, z nichž právě to druhé s názvem Killing Creator mám zde k recenzi. CD vyšlo u německého labelu Bret Hard Records v září 2017. Na nahrávku jsem se celkem těšil, z ukázky to znělo velmi dobře ( www.youtube.com).

A tak vytahuji pomyslné CD (k recenzi jsem dostal pouze odkaz na MP3) a vkládám do přehrávače. Úvodní intro krásně navnadí na poslech, netrvá příliš dlouho, a už je tu první skladba – klasický death metal staršího ražení s melodickými riffy, všechny nástroje dobře čitelné s murmurovitým zpěvem. Tudíž přesně to, co mám rád. Žádné zbytečné kytarové onanie, hezky vše zahrané od podlahy. Co na tom, že materiál nepůsobí nijak originálně a vše už bylo slyšeno někdy v 90. letech. Občas tam slyším švédskou odnož tohoto stylu. Nahrávka krásně odsýpá, rychlejší songy se prolínají s mezihrami středního tempa. Nehledejte žádné vyloženě pomalé pasáže, na ty není v playlistu čas. Zpěvák se snaží v některých místech i měnit hlasovou polohu a celé nahrávce to prospívá, není to prostě jednotvárné.

Pravý death metal, na kterém jsem vyrůstal. Jedna kytara melodie, druhá kila, přesný bubeník, přesvědčivý zpěvák – co víc si přát? Chrochtám blahem, i když vím, že to zrovna moc originální není a podobných kapel bylo (je) dost... Mými favority jsou skladby One With The Wild, titulní Killing Creator, The Blade In The Fog.

minimum 1, maximum 5 Martin Vaněk

www.infected-chaos.at

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=8851