Škwor odhalují velkolepé plány!
Publikováno: Pondělí, 25.09. 2017 - 09:27:58
Rubrika: Aktuality


Text: Supraphon

S blížícím se podzimem se množí dotazy fanoušků ŠKWOR na nové album a koncertní plány na následující rok, během nějž populární rocková parta oslaví už dvacáté narozeniny. Teď konečně nastal čas utnout všechny spekulace a začít servírovat fakta! Jubilejní desáté řadovky, která dostala název Uzavřenej kruh, se dočkáme letos v listopadu. Ale to je jen předzvěst bouře, která nastane v roce 2018, kdy kapela vyrazí na své dosud největší halové turné, pověstnou třešinkou na dortu pak bude 9. 11. 2018 narozeninový koncert v hale z největších – v pražské O2 Areně! Podívejte se na video pozvánku: www.youtube.com/watch?v=kwJEpNBKDnw

„Nový album se právě dokončuje a venku by mělo bejt už za pár tejdnů. Než se tak ale stane, musíme bejt přesvědčený, že jsme udělali maximum k naší spokojenosti," komentuje aktuální stav novinky Uzavřenej kruh frontman Petr Hrdlička a dodává, že tak jako předchozí nahrávky, i tato vznikala v naprosté tvůrčí svobodě: „Při psaní písniček nás nic nesvazuje, na to si ani nepotrpíme. Ani nemáme žádnou dohodu nebo představu, jestli bude album takový nebo makový. Píšeme prostě písničky, jak nás co napadne, a není to podle žádnýho klíče nebo konceptu."

Dle slov kapely by měla být novinka o něco tvrdší a 'šlapavější' než předchozí studiové album Hledání IDentity. Chybět ale určitě nebude ani nějaká ta balada a klasické 'škwoří vypalovačky'. To, na co se ale Škwor těší ze všeho nejvíc, je, až zahrají nové písně fanouškům naživo.

Na to si sice budeme muset počkat až do roku 2018, ale o to větší palba to pak bude. Právě v roce oslav svých dvacátých narozenin se totiž kapela rozhodla posunout laťku koncertů zase o něco výš a vydá se na své největší turné. To odstartuje 9. února v Ostravě a bude čítat celkem deset zastávek. Kompletní výčet najdete níže nebo na webu kapely zde:
www.skwor.cz/koncerty, video pozvánka je k vidění zde:
www.youtube.com/watch?v=qnaW7vuEoYM

Vrcholem oslav 20. výročí vzniku kapely pak bude speciální narozeninový koncert v pražské O2 Areně, který proběhne 9. listopadu. „Myslím, že nápad udělat O2 Arenu byl přirozenej proces a pro nás logický vyústění naší dosavadní kariéry. Prostě jsme si řekli, že už uzrál ten správnej čas! Zkrátka je potřeba se posouvat dál a Škwor nikdy nechtěl jenom tak stagnovat, proto je to pro nás další výzva a taky povinnost udělat pro naše fans ve velkým prostoru co nejlepší show!" komentuje největší koncertní výzvu v historii Škwor Hrdlička.

Jak je u Škwor dobrým zvykem, mohou se fanoušci v rámci celého turné a samozřejmě i v O2 Areně těšit na pořádnou show. „Vzhledem k tomu, že ke každýmu koncertu přistupujeme stejně, tak se nezávisle na velikosti haly budeme snažit podat stoprocentní výkon, a hlavně si to pořádně užít. Vždyť jsou to kulatý narozky – a ty se maj přece oslavit, jak se patří," dodává Hrdlička.

Dodejme, že předprodej na koncert v O2 Areně i na všechny další koncerty halového turné Škwor odstartoval 20. září. Vstupenky na koncert v O2 Areně pořídíte exkluzivně prostřednictvím sítě Ticketportal, na Uzavřenej kruh Tour pak v sítích Ticketportal a Ticketsream.

Škwor – Uzavřenej kruh Tour 2018:
09. 02. – Ostrava
16. 02. – Zlín
23. 02. – Brno
24. 02. – České Budějovice
02. 03. – Plzeň
03. 03. – Jihlava
09. 03. – Most
17. 03. – Olomouc
30. 03. – Hradec Králové
13. 04. – Liberec

Speciální koncert – Škwor 20 let
09. 11. – Praha, O2 Arena

Tento článek si můžete přečíst na webu ROCKSHOCK - www.irockshock.net
http://www.irockshock.net

Tento článek najdete na adrese:
http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=8770